وضعیت بهداشتی ورودی فرودگاه یاسوج نامناسب است

به گزارش ایرنا، برخی از مسافران و گردشگران وجود چنین وضعیت نابسامان و نامطلوبی در کنار فرودگاه و ورودی شهر یاسوج را ناشی از بی توجهی متولیان امر می دانند .
آنان معتقدند که شعار پایتخت طبیعت ایران برای شهر یاسوج بدون ایجاد زیرساخت های مناسب، ساماندهی وضعیت ورودی شهر و یا فرودگاه آن ،حرفی بیش نیست .
مدیر فرودگاه یاسوج با اظهار گلایه از این وضعیت نابسامان به خبرنگار ایرنا گفت: با وجود پیگیری ها و نامه نگاری ها فراوان برای ساماندهی وضعیت ورودی و بویژه بلوار روبه روی فرودگاه به مسوولان امر ولی تاکنون اقدام مناسبی در این راستا صورت نگرفته است.
علی محسنیان افزود: این در حالی است که بارها مسوولان و مقامات اجرایی کشور و برخی مسافران و حتی گردشگران نیز نسبت به وضعیت نامناسب ورودی فرودگاه یاسوج تذکر داده اند.
وی معتقد است: وضعیت ورودی شهر یاسوج و فرودگاه اکنون پاشنه آشیل زیبایی های طبیعی در پایتخت طبیعت ایران نیز مسحوب می شود به گونه ای که بسیاری از میهمانان و مسافران در بدو ورود به شهر با این وضعیت مواجه می شوند و در همان نگاه نخست چهره ای نازیبا در ذهنشان تداعی می شود.
محسنیان تصریح کرد: در تمامی کشورهای پیشرفته فرودگاه ها همچنان یکی از با ارزش ترین و در عین حال محوری ترین و اساسی ترین زیرساخت برای توسعه پایدار قلمداد می شود.
محسنیان تاکید کرد: حتی در برخی شهرها و مراکز استان های کشور با وجود آنکه فرودگاه ها حتی در حاشیه بیرونی شهر هستند اما شهرداری آن شهر به دلیل اهمیت و ضرورت فرودگاه، اقدام به زیباسازی و ساماندهی محوطه های اطراف آن می کنند.
وی با بیان اینکه در طول هشت سال گذشته کمتر از دو بار محوطه بیرونی و اطراف فرودگاه یاسوج زیباسازی و ساماندهی شده است خواستار توجه بیشتر مسئولان و متولیان امر برای بهبود وضعیت غیربهداشتی بویژه در بلوار روبه روی فرودگاه شد.
محسنیان گفت: روزانه انبوهی از نخاله ها، زباله های نامطبوع و همچنین وانت بارهای دوره گرد در اطراف فرودگاه یاسوج چهره ای نازیبا در نگاه مسافران و حتی مقام های کشور بوجود می آورد.
وی با تاکید بر آنکه فرودگاه برای یک استان زیبا و با طبیعت بکر کهگیلویه وبویارحمد و همچنین شهر یاسوج فرصت و مزیت مناسبی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی است، خواستار توجه و نظارت بیشتر برای ساماندهی و زیباسازی اطراف آن شد.
دهیار روستای مهریان که به نوعی متولی اصلی در زیباسازی اطراف فرودگاه یاسوج است نیز کمبود نیروی خدماتی و اعتبار را مهمترین مشکل و دغدغه دهیاری در ساماندهی و بهبود این وضعیت اعلام کرد.
سیروس جهان کهن یاداور شد: مجموع اعتبارات و نیروی انسانی در دهیاری روستای مهریان تنها جوابگوی بخش کوچکی از وسعت و جمعیت منطقه مهریان است.
وی جمعیت فعلی منطقه مهریان را افزون بر هشت هزار نفر اعلام کرد و گفت: وجود سه نفر نیرو و کمبود اعتبارات به هیچ وجه جوابگوی نیاز این تعداد جمعیت نیست.
جهان کهن با بیان اینکه کمیسیون تطبیق فرمانداری شهرستان بویراحمد نیز هیچ گونه اعتباری برای کارهای خدماتی بویژه جمع آوری زباله ها به دهیاری تخصیص نداده است، گفت: بر اساس مصوبه این کمیسیون تامین اعتبار موجود در این راستا بر عهده خانواده ها و مردم است.
وی تصریح کرد: این در حالی است که دهیاری مهریان در ساماندهی و زیباسازی اطراف فرودگاه یاسوج نیز تاکنون از هیچ تلاشی فروگذاری نکرده است.
فردگاه یاسوج در حالی به چنین وضعیت نابسامان و نامطلوبی دچار شده است که همواره از سال های اخیر با بسیاری معضلات و چالش های دیگری نیز دست و پنجه نرم می کرده و برخی از این مشکلات با همت مسوولان امر در حال مرتفع شدن هستند.
تطویل باند فرودگاه که تا حدود زیادی با همکاری و پیگیری مسوولان امر بویژه استاندار کهگیلویه وبویراحمد به نتیجه رسیده و عملیات اجرایی آن آغاز شده است.
همچنین افزایش شمار پروازها از دو روز در هفته به شش روز نیز با پیگیری و تلاش سید موسی خادمی استاندار کهگیلویه وبویراحمد و اهتمام دولت نهایی شد.
همچنین سامانه کمک ناوبری D.VOR برای جلوگیری از لغو پروازها نیز بهمن سال گذشته با حضور و تلاش استاندار و جمعی از مسوولان اجرایی این استان و شرکت فرودگاه های کشور نصب و راه اندازی شد.
3016/1662

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.