وزیر کشور بلژیک: پناهجویان نشان هویت نصب کنند

راشاتودی می نویسد: ‘ژامبون در مصاحبه زنده صبحگاهی با رادیوی ‘آر تی بی اف(RTBF)’ تمهیدات امنیتی جدیدی پیشنهاد کرد و افزود: پناهجویان از همان ابتدا نشان های ویژه ای به خود نصب کنند تا پلیس راحت تر آنها را شناسایی کند. سپس آنها باید در مراکز پناهجویان ثبت نام کرده و پلیس نیز به این اطلاعات دسترسی داشته باشد.
وی همچنین اظهار داشت: پلیس محلی و فدرال لازم است تا ارتباط بهتری با یکدیگر داشته باشند و ریز مشخصات تمام پناهجویان را به اطلاع شهرداری ها برسانند.
به گفته ژامبون، پلیس باید بتواند در صورت لزوم وارد مراکز پناهجویان شود اما طبق شرایطی مشابه آنچه که در مورد اماکن شخصی اعمال می شود.
فیلیپ هنزمان (Philippe Hensmans)، مدیر عفو بین الملل در بلژیک، این تمهیدات پیشنهاد شده را تحقیرآمیز خواند.
بنابر داده های فِداسیل (آژانس فدرال پذیرش متقاضیان پناهندگی بلژیک) 26 هزار پناهجو تا اواخر سپتامبر (اوایل مهر) در بلژیک حضور داشته اند.
تعداد متقاضیان پناهندگی در اداره مهاجرت بلژیک آنقدر زیاد است که داوطلبان اردوگاهی موقت در خیابان منتهی به اداره مهاجرت ساخته اند تا متقاضیان پناهندگی بتوانند بدون از دست دادن نوبت خود به صورت شبانه روزی در صف بمانند.
اروپام **3092**1561**1517

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.