وزیر دفاع آمریکا حضور مستقیم نظامی در سوریه وعراق را ممکن دانست

اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا در نشست شنود روز سه شنبه کمیته تسلیحات سنای آمریکا افزود که آمریکا درصورت بروزفرصت های مناسب از حضور مستقیم نیروهای این کشور در کشورهای سوریه و عراق بمنظور مقابله با نیروهای داعش استفاده خواهد کرد.
این درحالی است که مقامات پنتاگون و وزیر دفاع آمریکا پیش از این از بکار بردن تعبیر حضور مشاوران نظامی در نبرد در عراق خودداری می کردند.
کارتر با اشاره به شرکت مستقیم نیروهای آمریکایی در درگیری با گروه داعش به منظور نجات گروهی از اسرای امریکا، برای نخستین بار این عملیات را عملیات جنگی ذکر کرد.
اریک شولتز وزیر مطبوعات کاخ سفید روز سه شنبه ضمن تایید تلویحی این خبر گفت که آمریکا قصد ادامه طولانی حضور نظامی این کشور در عراق و یا سوریه را ندارد.
درهمین حال لیندزی گرام سناتور جمهوریخواه آمریکا در نشست امروز کمیته تسلیحات سنا بار دیگر اوباما را به بی لیاقتی دربرخورد با بحران سوریه متهم و رویکرد های او در این رابطه را ‘رویکرد های نیم بند ‘ توصیف کرد.
وی گفت که او برای سرنگون کردن بشار اسد رییس جمهوری سوریه تا کنون کوچکترین اقدامی نکرده است.
جوزف دانفورد رییس ستاد مشترک نیروهای آمریکایی نیز که هفته گذشته برای بررسی تحولات جاری به کشور های منطقه خاورمیانه سفر کرده بود، رسما به تغییر موازنه قدرت در سوریه به نفع نیروهای دولتی این کشور اذعان کرد.
شبک ** اروپام-4-541 **1917

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.