ورود ۵۰۰ عنصر تکفیری داعش به یمن از مرزهای ترکیه

به گزارش خبرگزاری مهر، تلویزیون سوریه به نقل از یکی از سخنگوهای نظامی ارتش این کشور از ورود ۵۰۰ عنصر تکفیری داعش به فرودگاه استان عدن در یمن خبر داد.

بر اساس این گزارش، عناصر تکفیری داعش در تاریخ۲۰۱۵/۱۰/۱۶ از طریق مرزهای ترکیه و به وسیله دو هواپیمای ترکیه ای، یک هواپیمای قطری و یک هواپیمای اماراتی وارد فرودگاه عدن در جنوب یمن شدند.

سخنگوی ارتش سوریه در این خصوص همچنین تصریح کرده است: عناصر تکفیری داعش پس از حملات هوایی گسترده جنگنده های روسی از خاک سوریه عقب نشینی کرده و وارد یمن شدند.

وی افزود: پس از ورود ۵۰۰ عنصر تکفیری داعش به فرودگاه عدن، یک افسر ائتلاف تحت سرکردگی سعودی ها علیه یمن آنها را به سه گروه تقسیم کرد؛ گروه اول به تنگه باب المندب، گروه دوم به استان مأرب و گروه سوم به شهرهای “جازان» و “عسیر» اعزام شدند تا به نیروهای ائتلاف تحت سرکردگی سعودی ها که متحمل شکست های فاحش از یمنی ها شده اند ملحق شوند.

این مقام سوری با بیان اینکه قرار است عناصر تکفیری داعش به ائتلاف سعودی علیه یمن ملحق شوند، اظهار داشت: بر اساس اطلاعاتی که در دست داریم، انتقال تروریست های تکفیری از سوریه به دیگر کشورها طی روزهای آینده نیز ادامه خواهد یافت.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.