واکنش وزارت ارشادبه رفتار نامتعارف2هنرپیشه

حسین نوش آبادی عصر چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: باعث تاسف است که برخی از هنرمندان کشور به دلیل اعتباری که پیدا کرده اند با رفتارهای ناپخته، ناسنجیده و غیرمتعارف، به جایگاه و اعتبار خود لطمه زده و با احساسات مردم بازی می کنند.
وی گفت: اینگونه افراد تحت تاثیر احساسات و القاعات قرار گرفته و با ارائه تصاویری که شخصی و خانوادگی است؛ باعث جریحه دار کردن احساسات مردم می شوند که بازخورد هایی نیز به همراه می آورد.
معاون حقوقی، پارلمانی و امور استانهای وزیر ارشاد اظهار کرد: اینکه این کار به صورت عمد و با آگاهی قبلی صورت گرفته فعلا مشخص نیست؛ اما بهتر این است که این دو بازیگر سینما هرچه سریعتر نسبت به اشتباه و عمل نامتعارف اعلام موضع و عذرخواهی کنند.
نوش آبادی تصریح کرد که اینگونه رفتارها نشان از کمبود و خلا روحی و عاطفی افراد دارد و به نظر می رسد اگر این رفتار عامدانه و آگاهانه باشد، طبق ضوابط و مقررات که ما اعلام کردیم این افراد دیگر نمی توانند در کشور فعالیت کنند و از نظر ما آنها هنرمند تلقی نمی شوند.
وی ادامه داد: البته ممکن است آنها خواسته و ناخواسته به برخی شبکه های اجتماعی که مدیریتش دست دیگران است اعتماد کرده و مدیریت فضای مجازی خود را به دیگران سپرده باشند و آنها اقدام به پخش اینگونه تصاویر کرده اند و باید پاسخگو باشند.
سخنگوی وزارت ارشاد در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از این دو هنرپیشه از جایگاه هنری بالایی برخوردار نیست و خودش اعلام کرده که من از ایران خارج شده ام و قصد بازگشت ندارم.
نوش آبادی افزود: این بازیگر سینما در یکی از شبکه های ماهواره ای خارجی دعوت شده که خود این رفتن و دعوت نیز به هر حال نشانه کمبود شخصیت آنهاست.
به گفته وی، یک کشور برای هنرمندان سرمایه گذاری می کند و آنها به جایگاه و اعتباری می رسند آنگاه آنها اینگونه با احساسات مردم کشور بازی می کنند.
معاون حقوقی وزیر ارشاد تصریح کرد که این وزارتخانه از این اتفاق متاسف است؛ اگر این افراد بی اطلاع هستند بعد از اتفاق باید سریع جبران کنند و اعلام رسمی و دفاع کنند. اگر هم عمدا و با اطلاع این کار را کرده اند که طبق مقررات و ضوابط اعلام شده و خود اینها می دانند باعث محدودیت و ممنوعیت فعالیت آنها خواهد شد.
نوش آبادی در عین حال تاکید کرد که ما مدعی العموم نیستیم اما اینکه ممکن است برخی از دستگاه ها نیز با اینها چگونه برخورد کنند اطلاعی ندارم، آنها طبق ضوابط و مقررات خودشان با افراد خاطی برخورد خواهند کرد.
وی افزود: به عنوان یک دستگاه فرهنگی ضوابطی را برای فعالیت های هنرمندان خود داریم و طبق این مقررات و ضوابط با آنها برخورد خواهد شد.
سخنگوی وزارت ارشاد خاطرنشان کرد: این رفتارها باعث خدشه دار شدن چهره و اعتبار خودشان، جریحه دار شدن احساسات مردم، بی اعتبار شدن جایگاه آنها، در نهایت سلب اعتماد عمومی، کاهش محبوبیت آنها میان مردم و لکه دار شدن پرونده و سوابق آنها می شود.
نوش آبادی تصریح کرد: هیچ دلیل منطقی و عقلانی برای افراد خاطی در این قضیه وجود ندارد اینکه تصویر بدون حجاب خود را در شبکه های اجتماعی منعکس کنند با علم به اینکه جامعه ما پذیرش اینگونه رفتارهای ناهنجار را ندارد؛ و ما به عنوان جامعه اسلامی با اینگونه اقدامات که ناشی از شتاب زدگی افراد و کمبودهای عاطفی و نیازهای فردی و درونی آنها است مخالف هستیم.
سخنگوی وزارت ارشاد به هنرمندان کشور که از انسان های معتقد، متعهد و متدین هستند توصیه کرد که هرگز اجازه ندهند در اثر یک رفتار نامتعارف، جایگاه، اعتبار و شخصیت آنها لکه دار شود.
فراهنگ**1355**3061**1027

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.