والیبال قهرمانی جهان؛ فرمول و زمان برگزاری دیدارهای مراحل حذفی

به گزارش خبرگزاری برنا؛ مرحله مقدماتی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان 2022 که از روز جمعه چهارم شهریور با حضور 24 تیم در شش گروه و در دو کشور لهستان و اسلوونی آغاز شده بود، امروز (چهارشنبه نهم شهریور) با برگزاری شش دیدار به پایان می‌رسد.

در پایان این مرحله 16 تیم برتر مسابقات به مرحله یک هشتم‌نهایی صعود می‌کنند که تیم‌های لهستان و اسلوونی فارغ از نتیجه مسابقاتشان در مرحله مقدماتی به عنوان میزبان این مسابقات در جایگاه‌های اول و دوم جدول قرار می‌گیرند. البته لهستان هم اکنون با سه برد و 9 امتیاز موفق به کسب جایگاه نخست شده است.

مرحله یک هشتم‌نهایی مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان نیز به میزبانی دو کشور لهستان و اسلوونی پیگیری خواهد شد که دیدار تیم‌های اول با شانزدهم، چهارم با سیزدهم، پنجم با دوازدهم و هشتم و نهم در سالن آرنا گلیویس در شهر گلیویتسه لهستان در دو روز 13 و 15 شهریور (هر روز دو دیدار) برگزار خواهد شد.

همچنین سالن استوژیتس آرنا شهر لیوبلیانای اسلوونی در روزهای 12 و 14 شهریورماه میزبان چهار دیدار این مرحله است که تیم‌های دوم با پانزدهم، سوم با چهارهم، ششم با یازدهم و هفتم با دهم به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

چهار دیدار مرحله یک چهارم نهایی نیز روزهای چهارشنبه 16 شهریور در لیوبلیانای و پنج‌شنبه 17 شهریور در شهر گلیویس برگزار خواهد شد تا از چهار تیم برتر جهان رونمایی شود و تیم‌های صعود کننده به مرحله نیمه‌نهایی مسابقات خود را روز شنبه 19 شهریور در سالن اسپودک آرنا شهر کاتوویتسه در کشور لهستان (میزبان مرحله مقدماتی) پیگیری کنند.

دیدارهای رده‌بندی و نهایی نیز روز یکشنبه 20 شهریورماه در همین شهر و سالن برگزار و تیم‌های اول تا سوم معرفی خواهند شد.

تیم‌های برزیل، ایتالیا و لهستان در بیستمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان جهان و در غیاب روسیه پرافتخارترین کشور این رقابت‌ها به دنبال چهارمین قهرمانی خود در جهان هستند.

 

انتهای پیام//

آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف