هفته فرهنگی الجزایر در تهران گشایش یافت

به گزارش شامگاه سه شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، در این مراسم جمعی از میهمانان داخلی و خارجی و هنرمندان دو کشور نیز حضور دارند.این رویداد فرهنگی و هنری از پنجم تا هشتم آبان ماه جاری (27 تا 30 اکتبر)در محل برج میلاد تهران برگزار می شود.
اول نوامبر 2015، شصت و یکمین سالروز پیروزی مردم الجزایر در مبارزات استقلال طلبانه علیه استعمار فرانسه به شمار می رود که در مراسم برج میلاد، صنایع دستی، تابلوهای نقاشی، انواع غذاهای الجزایری و فیلم های مستند گردشگری در معرض دید بازدید کنندگان گذاشته می شود.
هفته فرهنگی الجزایر با محوریت نمایشگاه لباس های سنتی الجزایر، تابلوهای نقاشی، آشنایی با طعم غذاهای الجزایری در محل برج میلاد تهران برپا خواهد شد.
همچنین فیلم “نبرد الجزایر» به کارگردانی جیلو پونته کوروو در طی این سه روز در دو سانس 17 تا 19 و 19:15 تا 21:15 در سالن نمایش گالری غربی گذرگاه برج میلاد تهران به نمایش در خواهد آمد.
همچنین دراین هفته فرهنگی نمایشگاهی از دستاوردهای هنری و فرهنگی و سنتی الجزایر قرار است در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دهد.
به گزارش ایرنا، این در حالی است که هفته فرهنگی ایران در الجزایر تحت عنوان قسنطینه – پایتخت فرهنگی کشورهای عرب 9 تا 15 اکتبر امسال در الجزایر برگزار شد.
در جریان مبارزات استقلال طلبانه بین سالهای 1954 تا 1962 یک میلیون و 700 هزار نفر معادل یک دهم جمعیت الجزایر جان خود را از دست دادند.
فراهنگ**1355**1293**1569

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.