هجمه فرهنگی استکبار با گسترش مطالعه خنثی خواهد شد

به گزارش ایرنا سرهنگ حمید دامغانی روز سه شنبه در آیین گشایش کتابخانه عمومی و مشارکتی شهید ‘عبدالله طاهری’ در کانون جوانان بسیج شاهرود افزود:با توجه به سرعت انتقال اطلاعات در فضای مجازی، استکبارتلاش می کند با بمباران اطلاعاتی سریع و لحظه به لحظه، جوانان را وادار به سطحی نگری کند.
وی ادامه داد: احساس عقب ماندگی در جوانان در عصر انفجار اطلاعات باعث ترویج سطحی نگری و پرهیز از پردازش و توجه به عمق مطالب می شود.
وی تاکید کرد: عوامل استکبارتلاش می کنند، در برنامه هایشان با استفاده از جملات کوتاه ،طنز وشیوه های نوین جنگ تبلیغاتی ، مبانی انقلاب و اسلام را در اذهان مردم مشوه کنند.
فرمانده سپاه شاهرود گفت:دشمنان احادیث و روایاتی نادرست را با ذکر منابع ساختگی در فضای مجازی با سرعت و جدیت تمام انتقال میدهند که جای واجب با مستحب و حلال و حر ام را عوض کنند.
دامغانی افزود: نفوذ در افکار و عقاید،عوام و خواص ،مردم و مسولان را تفکیک نمی کند و مبارزه با آن وظیفه اهالی فرهنگ است.
وی با بیان اینکه دشمن اتاق فکرهای زیادی تشکیل داده و سالها کار تحقیقاتی در حوزه های مختلف ، برای هجمه فرهنگی در سایر کشورها به ویژه ایران اسلامی برنامه ریزی کرده است ،اضافه کرد:هیچ کاراستکبار جهانی اتفاقی نیست.
دامغانی تاکید کرد: اگر جوانان مبانی اعتقادی منطقی و محکمی نداشته باشند کشور دچار مشکل و چالش خواهد شد.
وی یکی از شاخص های توسعه یافتگی هر کشوررا میزان تولید و نشر کتاب و ساعت های مطالعه کتاب برشمرد و بیان کرد: برای ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه ،بسیج راه اندازی کتابخانه ها و مسابقات فرهنگی را در دستور کار خود دارد.
این مسوول نظامی گفت: کتابخانه مشارکتی و عمومی شهید طاهری باید در حوزه های دفاع مقدس و انقلاب اسلامی تخصصی تر شودو بانک اطلاعات رزمندگان دفاع مقدس و نسخه های الکترونیکی درآن راه اندازی شود.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود هم در این مراسم گفت: پتانسیل و توانمندیهای فرهنگی خوبی در شاهرود وجود دارد،ولی زیرساخت های موجود کافی نیست.
جان محمد خوب پوردرباره اهمیت کتاب افزود: خداوند دستورات سعادت بخش بشری را مکتوب و در کتاب به پیامبران صاحب کتاب خود ارائه کرده است.
وی با اشاره به اهمیت مطالعه و تحقیق در دین مبین اسلام تصریح کرد: آثار مکتوب عمق و ماندگاری بیشتری دارند.
وی با اشاره به اینکه فضای مجازی و اینترنت سریعترین و راحت ترین راه دسترسی به اطلاعات است ، ادامه داد: پادزهر هجمه فرهنگی روی آوری به مکتوبات ،کتاب و کتابخوانی است.
رییس اداره کتابخانه های عمومی شاهرود نیز در این آئین گفت: کتابخوانی و مطالعه بهترین سلاح برای مبارزه با تهاجم فرهنگی غرب و تضمین کننده رشد و توسعه فرهنگی جامعه است.
سید ابراهیم موسوی افزود: در جنگ نرم افراد اهل کتاب و مطالعه تسلط و احاطه بیشتری بر جامعه هدف خود دارند.
وی ادامه داد : در شهرستان شاهرود پنج باب کتابخانه مشارکتی و عمومی به علاقمندان این حوزه خدمات ارائه می دهند.
شهید عبدالله طاهری یکی از شهدای فرهنگی شاهرود است که در دوران نوجوانی تلاش زیادی را برای گسترش مطالعه در بین دوستان و آشنایان خود کرده بود.
در این آیین با اهدا لوح از مادر شهید طاهری تجلیل شد.ک2
7358/6167

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.