نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد: رسالت پدافند غیرعامل سنگین است

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله “سیدشرف الدین ملک حسینی» در نشست با جمعی از مسئولان کارگروه پدافند غیرعامل کهگیلویه و بویراحمد افزود: همدلی و هماهنگی هر چه بیشتر متولیان و دست اندرکاران عرصه پدافند غیرعامل این استان به انجام مطلوب تر اهداف و رسالت های آنان کمک بسزایی می کند.
وی بیان کرد: پدافند غیرعامل نوعی جهاد دفاعی است و اهمیت چشمگیر آن در زمینه مقابله با حادثه های پیش بینی نشده و کاهش تلفات ناشی از آنها نیز بر هیچ فردی پوشیده نیست.
به گفته او، دقت و سرعت عمل فعالان عرصه پدافند غیرعامل، تامین استحکام ها و فراهم کردن زیرساخت های لازم به کاهش آسیب پذیری زیرساخت ها و تاسیسات زیربنایی استان هنگام وقوع بحران ها و حوادث پیش بینی نشده منجر خواهد شد.
همچنین مقاوم سازی زیرساخت ها و تاسیسات زیربنایی با پیوست پدافند غیرعامل در تمام امور به ویژه طرح های عمرانی ضروری است.
“فتاح محمدی» معاون سیاسی، امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، در این نشست گفت: رویکرد و فرآیند مهم پدافند غیرعامل مسائل امنیتی است و هدف از آن نیز مقابله بهتر با انواع تهدیدها و بحران ها و کاهش آسیب های ناشی از آنهاست.
“محمود مومن نسب» مدیرکل دفتر پدافند غیرعامل استانداری کهگیلویه و بویراحمد، نیز تصریح کرد: هدف از پدافند غیرعامل کاهش آسیب پذیری در تمام حوزه ها و صیانت از جان انسان ها و سرمایه های ملی هنگام بروز انواع بحران هاست.
به گفته او، مهمترین رویکردهای پدافند غیرعامل شامل زیستی، شیمیایی، بیولوژیکی، اقتصادی و فنی است.
از چهارم تا دهم آبان هفته پدافند غیرعامل نامگذاری شده و شعار امسال “پدافند غیرعامل، مصونیت سازی با همدلی و همزبانی دولت و ملت» است.
پدافند غیرعامل اقدام هایی را دربرمی گیرد که با بکارگیری ترفندها و شیوه های غیرمسلحانه شامل استتار، اختفا و ایجاد سرپناه برای تاسیسات مهم و راهبردی زیان انواع بحران ها و حوادث پیش بینی نشده را کاهش می دهد.
در این نوع پدافند از سلاح گرم استفاده نمی شود.
7535/6110/1961

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.