نماینده مجلس عراق: پارلمان عراق درخواست کمک نظامی از روسیه را بررسی می کند

به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس-24، موفق الربیعی نماینده مجلس عراق و دبیر کمیته دفاعی پارلمان این کشور روز سه شنبه اعلام کرد: پارلمان عراق اواخر این هفته گفت وگوها را به منظور درخواست از روسیه برای کمک نظامی در راستای مبارزه به گروه تروریستی داعش آغاز می کند.
وی خاطر نشان کرد: مراحل مربوط به جمع آوری امضا از نمایندگان پارلمان در این باره آغاز شده است و ما تلاش می کنیم تا تعداد نمایندگان برای طرح این موضوع در صحن علنی مجلس به حد نصاب برسد.
در صورتی که این درخواست از حمایت اکثریت پارلمان برخوردار شود، دولت نیز باید به آن توجه کند.
به گزارش ایرنا، احتمال تصویب درخواست عراق از روسیه برای کمک نظامی به منظور مبارزه با گروه تروریستی داعش در حالیست که مسکو در اقدام نظامی خود در سوریه علیه این گروه، در مدت زمانی کم موفقیت های زیادی را کسب کرده است.
گروه تروریستی داعش پنج سال پیش با حمایت کشورهای آمریکا، انگلیس، قطر، عربستان، ترکیه و فرانسه با استفاده از خاک ترکیه برای براندازی حکومت سوریه، مسلح و به این کشور اعزام شد.
همچنین در این مدت گروه های تروریستی مختلفی همچون النصره نیز با پشتیبانی این کشورها، با عنوان مخالفان مورد اعتماد آمریکا و همپیمانانش، با تجهیزات اهدایی غرب، به مقابله با ملت و دولت سوریه پرداخته اند.
موفقیت ارتش روسیه برای کاهش توانایی داعش و سپس ادامه بمباران ها برای نابودی کامل گروه های تروریستی در حالی صورت گرفته که در جریان عملیات یکساله ائتلاف آمریکایی، این گروه حتی قوی تر نیز شده و توانسته مناطق بیشتری از خاک سوریه و عراق را تصرف کند.
آمریکا و کشورهای غربی، روسیه را متهم می کنند که در این حملات نه تنها داعش که همه مخالفان دولت را هدف قرار می دهد.
خاورم**9041**1144

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.