نماینده آشوری مجلس: آزادی موجود در ایران در هیچ دولت مدعی دنیا وجود ندارد

یوناتن بت کلیا روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: تمامی اقلیت های دینی و قومیت های مختلف در ایران از آزادی و امنیت کامل برخوردار هستند و هدف دروغ پردازان از بیان چنین مطالب و ارائه گزارشهای دروغین از اقلیت های دینی، تفرقه افکنی و در مقابل هم قرار دادن ملت یکپارچه ایران است.
وی با اشاره به قتل عام مسیحیان در عراق و سوریه به دستور استکبار جهانی و توسط گروههای تکفیری به ویژه داعش گفت: گزارشگران دروغین و دوستداران حقوق بشر چرا آن موقع سکوت کرده و حمایتی نکردند، در حالی که هزاران خانواده مسیحی زندگی خود را از دست دادند.
وی اضافه کرد: آشوریان، ارامنه و تمامی قومیت ها سالیان متمادی است که در آزادی کامل، مراسم مذهبی و جشن های خود را بدون کوچکترین مزاحمتی برپا می کنند و هرگز در اجرای برنامه های خود با بی مهری مواجه نشده اند.
نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ایران اسلامی سرزمینی امن برای اقلیت های دینی است و قدرت های سلطه از دیدن چنین حقیقتی هراسان هستند.
بت کلیا با بیان اینکه مدعیان دروغین حقوق بشر هر از چند گاهی برای عرض اندام ادعای حمایت های قیم گونه از قومیت های مختلف دارند، گفت: برخلاف ادعاهای اخیر قدرت های سلطه مبنی بر برخورد خشونت آمیز با اقلیت های دینی تا به امروز هیچگونه برخوردی از سوی نیروهای انتظامی و امنیتی با اقلیت های دینی در ایران نشده است.
وی افزود: وقتی داعشی ها در بغداد، وارد کلیسا شده و با بر هم زدن مراسم عروسی، آنها را به رگبار بستند و زنان و کودکان را قتل عام کردند، مدعیان دروغین گزارشی ندادند و با بی تفاوتی از کنار این جنایت و صدها جنایت دیگر گذشتند و قدمی برای حمایت از هم کیشان خود بر نداشتند ولی امروز برای مسیحیان دلسوزی می کنند.
دبیرکل اتحادیه جهانی آشوریان اضافه کرد: ما نیازی به قیمومیت مدعیان دروغین نداریم و آنچه از جامعه اقلیت های دینی کشور ارائه می شود، دروغ و کذب است.
به گزارش ایرنا، در روزهای گذشته احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل در گزارشی مغرضانه، جمهوری اسلامی ایران را متهم به خشونت با اقلیت های دینی و نقض حقوق بشر کرده است.
2077/8135/2093

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.