نمایش خورشید کاروان در قشم به روی صحنه رفت

مسعود کرباسچی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا هدف از برپایی این نمایش را زنده نگهداشتن فرهنگ حسینی، گسترش هنرهای آئینی، روایتگری قصص قرآنی و رخدادهای مذهبی اعلام کرد.
وی معرفی ابعاد مختلف اتفاقات پس از عاشورا و همچنین استفاده از ظرفیت هنر برای معرفی هر چه بهتر دین را از دیگر اهداف اجرای این نمایش برشمرد و از ادامه این روند در آینده خبر داد.
کرباسچی اظهار کرد: این نمایش داستان حمل سر مبارک امام حسین(ع) از کربلا به شام را به نویسندگی مهدی توسلی و کارگردانی رضا خدادادبیگی روایت می کند.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: در جریان این سفر، کاروان حامل سر مبارک امام حسین(ع) در یک کاروانسرا اتراق می کند و راهب صومعه میزبان این کاروان زمانی که از ماجرا آگاه می شود، یک شب را به خلوت نشینی با سر بریده آن امام(ع) می گذراند و اتفاقاتی در این میان رخ می دهد.
کرباسچی با بیان اینکه ساده و سطحی نگری به برخی رویدادهای مذهبی از جمله مشکلاتی که باید از آن دوری کرد، گفت: برای تحقق این مهم باید با استفاده از توان نویسندگان ماهر و بهره گیری از متون تاریخی معتبر اسلامی، از قالب تبلیغاتی به سمت انجام کارهای فرهنگی و هنری تاثیرگذار حرکت کرد.
نمایش خورشید کاروان از امشب (چهارم) تا یازدهم آبان از ساعت 21 در مسجد علی ابن ابیطالب (ع) قشم به روی صحنه می رود.
2090/

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.