نمایشگاه کتاب ناشران ایران در مشهد برپا شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در این مراسم گفت: 500 ناشر کشوری و استانی در این چارچوب به نشر و معرفی آثار خود پرداخته اند.
سید سعید سرابی افزود: در طول برپایی این نمایشگاه هفت هزار میلیارد ریال بن الکترونیک کتاب با تخفیف 20 درصد ارائه می شود.
وی ادامه داد: هفدهمین نمایشگاه کتاب ناشران ایران تا 13 آبان ماه جاری در مشهد برپا است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی رونمایی از نسخه خطی و نفیس صحیفه سجادیه کفعمی را از مهمترین برنامه های نمایشگاه ذکر و بیان کرد: این کتاب که سالها قبل از کشور خارج و مفقود شده بود پیدا و به کشور برگردانده شد.
وی گفت: دوازدهمین دوره انتخاب کتاب سال استان خراسان رضوی نیز در این دوره از نمایشگاه کتاب ناشران ایران در مشهد برگزار می شود.
سرابی در ادامه همچنین از برنامه برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب ناشران جهان اسلام در سال 2017 میلادی همزمان با آغاز دوره یک ساله پایتختی فرهنگی جهان اسلام در مشهد خبر داد.
وی با اشاره به انتخاب مشهد از سوی آیسسکو به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 میلادی گفت: برپایی نمایشگاه بین المللی کتاب ناشران جهان اسلام از مهمترین رویدادهای فرهنگی در مشهد است که برای اجرای موفق آن نیازمند حمایت همه دستگاههای مرتبط هستیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: به منظور بهره مندی از ظرفیتهای اثرگذار برای مشهد 2017 در عرصه دیپلماسی فرهنگی باید زمینه اجرای رخدادهای بزرگ فرهنگی در مشهد مهیا شود.
وی خراسان را قطب فرهنگی و مرکز تولید و بازتولید فرهنگ اصیل ایرانی توصیف و بیان کرد: به رغم فراز و نشیبهای گوناگون در کشور طی سالهای گذشته در خراسان رضوی نه تنها هیچیک از رخدادهای فرهنگی بزرگ تعطیل نشده بلکه پربارتر از گذشته به کار خود ادامه داده است.
7505/1858

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.