نماز ظهر عاشورا در شهر های مختلف استان قزوین اقامه ‌شد

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با ظهر عاشورا خیل عظیمی از عزاداران حسینی و هیئت های مذهبی در سراسر استان در عمل به پیام عاشورا و در امتداد سوگواری خود در رثای حسین‌ابن‌علی(ع) و یاران با وفایش نماز ظهر عاشورا را اقامه کردند.

مردم استان قزوین در این روز با حرکتی معنوی، عشق و ارادت خود را به ائمه معصومین(ع) نشان دادند تا جهانیان بدانند مسلمانان شیفته سالار شهیدان هستند.

دسته های عزاداری در استان قزوین پس از برگزاری مراسم سینه زنی و نوحه خوانی و نشستن در سوگ سالار شهیدان در پیروی از امام همام خویش و عمل به فلسفه نهضت عاشورا که همانا احیای امر به معروف و نهی از منکر و اقامه نماز بود، ظهر عاشورا با شنیدن صدای اذان، صفوف نماز را تشکیل داده و با چشمانی گریان و دلهایی محزون نماز ظهر عاشورا را اقامه کردند.

نماز ظهر عاشورا همزمان با قزوین در شهرستان های آوج، بوئین زهرا، تاکستان، آبیک و البرز و سایر شهرها و روستاهای استان با شکوه خاصی برگزار شد.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.