نماز ظهر عاشورا در سراسر استان مرکزی اقامه شد

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در سخنرانی پیش از نماز ظهر عاشورا در اراک، ضمن آرزوی سلامتی و نجات از ظلم برای تمامی مسلمانان در جهان اظهار داشت: اقامه نماز مهمترین چراغ راه مسلمانان و رهروان راه سید و سالار شهیدان است و نخستین چیزی که در قیامت از آن سوال می شود نماز است.

وی اظهار داشت: با اقامه نماز ظهر عاشورا دست توسل به سوی سیدالشهدا دراز می کنیم و از خدا می خواهیم ما را در زمره یاران و ارادتمندان امام حسین(ع) قرار دهد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: دشمنان امام حسین (ع) به سبب کینه ای که از عدالت امیرالمومنین(ع) بر دل داشتند، این دشمنی را تمام و کمال در صحرای کربلا با امام حسین(ع) و یارانش نشان دادند.

در روز عاشورا دسته جات و هیات های عزاداری سرور و سالار شهیدان در استان مرکزی و شهر اراک از صبح به سینه زنی و زنجیرزنی مشغول بوده و هنگام نماز ظهر عاشورا در مصلای بیت المقدس اراک حضور یافته و نماز ظهر عاشورا را اقامه کردند و اقامه نماز ظهر عاشورا در نقاط شهری کوچک و بزرگ و روستاهای استان مرکزی نیز برگزار شد.

طی این مراسم همچنین مرثیه سرایی و نوحه خوانی در ماتم و عزای سالار شهیدان و یارانش با حضور گسترده مردم و عزاداران حسینی برگزار شد و پس از اقامه نماز ظهر عاشورا عزاداری هیات های مذهبی مجددا از سر گرفته شد.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.