نشست سه جانبه وزرای امور خارجه آمریکا، عربستان و ترکیه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، وزرای امور خارجه آمریکا، ترکیه و عربستان در وین پیش از نشست سه جانبه تشکیل دادند.

بر اساس این گزارش، “جان کری»، “فریدون سینرلی اوغلو» و “عادل الجبیر» در دیدار سه جانبه خود در وین پایتخت اتریش، در خصوص هماهنگی 3 کشور پیرامون نبردها در سوریه گفتگو کردند.

این نشست مشورتی پیش از نشست چهار جانبه وزراء امور خارجه آمریکا، روسیه، ترکیه و عربستان برگزار شد.

دولت کنونی آمریکا پس از آغاز حملات هوایی روسیه که بنا به درخواست دولت قانونی سوریه و شکست عملیات های یک ساله ائتلاف غربی-عربیِ به اصطلاح مبارزه با داعش در ۳۰ سپتامبر انجام شده و موفقیت هایی را در عرصه تحولات میدانی به وجود آورده است، اعلام کرد که خواستار حل و فصل سیاسی درگیری ها در سوریه با کمک روسیه است.

به گزارش مهر، روسیه از چهارشنبه مصادف ۳۰ سپتامبر سال جاری، اعلام کرد که در راستای قوانین بین المللی و بنا به درخواست دولت مشروع سوریه حملات هوایی خود به تروریست های تکفیری داعش در این کشور را آغاز می کند.

در این میان، جبهه غربی-عربی حامیان تروریست های داعش روسیه را متهم کردند که حملاتش به جای گروه تروریستی داعش بر مخالفان سوری متمرکز بوده است.

سوریه از سال ۲۰۱۱ تا کنون دارای مشکلات زیادی بوده و در جبهه های متعددی با گروه های تروریستی مانند النصره و داعش مشغول مبارزه است. در این میان، محور عربی-غربی-صهیونیستی از هیچ تلاشی در راستای حمایت از تروریست های داعش و النصره در سوریه دریغ نکرده و تصاویر کمک های آن ها از طرق مختلف مانند ارسال هوایی تجهیزات به تروریست ها گواهی بر صدق این مدعا است.

گفتنی است، مقامات روسیه در چارچوب قطعنامه شماره ۳۳۱۴ مصوب سال ۱۹۷۴ میلادی مجمع عمومی سازمان ملل، اعلام کرده بودند که حملات هوایی آن ها به تروریست ها در سوریه بنا به درخواست دولت قانونی این کشور بوده و لذا موضوع حمایت ها از سوریه در راستای مبارزه با گروه تروریستی داعش در این کشور بر اساس منشور ملل متحد و در چارچوب قوانین بین المللی محسوب می شود.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.