نشست جدید شورای مناطق آزاد/ تصویب ایجاد دو منطقه آزاد تجاری

به گزارش خبرگزاری مهر، اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به طرح پیشنهادی لایحه‌ی ایجاد این دو منطقه‌ی آزاد تجاری‌ ـ صنعتی، گفت: دولت مصمم است برای توسعه، عمران و آبادانی استان های سیستان و بلوچستان و کردستان تدابیر ویژه ای بیاندیشد و وضعیت معیشت مردم این منطقه را بهبود بخشد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مسائل و مشکلات استان های کردستان و سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: مردم این دو استان مرزدارانی غیور و وفادار به نظام و کشور هستند که از خودگذشتگی های زیادی نشان داده اند و دولت مصمم است با برنامه ریزی دقیق، شرایط تحول و توسعه این مناطق را فراهم کند.

در این جلسه که وزرای نفت، دادگستری، جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه، صنعت، معدن و تجارت، روسای سازمان های مدیریت و برنامه ریزی کشور، حفاظت محیط زیست و میراث فرهنگی و استانداران سیستان و بلوچستان و کردستان نیز حضور داشتند، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی گزارشی از پیشنهادات لایحه ی ایجاد مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی سیستان و بانه ـ مریوان ارایه کرد.

همچنین در این نشست استانداران سیستان و بلوچستان و کردستان نیز توضیحاتی در خصوص مطالعات انجام شده و ظرفیت های موجود برای ایجاد این مناطق آزاد ارائه کردند و پس از بحث و بررسی، پیشنهاد لایحه ی ایجاد مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی سیستان و بانه – مریوان به تصویب رسید.

صورت های مالی و عملکرد سازمان مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی اروند، انزلی، کیش، ارس، ماکو، قشم و چابهار مربوط به سال های قبل نیز در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد. در ادامه این نشست، موضوع اصلاح محدوده منطقه ویژه اقتصادی کازرون نیز مطرح شد که با موافقت اعضای شورا به تصویب رسید.

اصلاح آئین نامه صدور روادید و مقررات مربوط به اتباع خارجی، تعیین تعرفه های هزینه خدمات مناطق ویژه ی اقتصادی و اصلاح برخی بندهای بودجه سال ۹۴ سازمان های مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی از دیگر موضوعاتی بود که در این جلسه بدان پرداخته شد و تصمیمات مقتضی در خصوص آن اتخاذ شد.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.