نشست بین المللی چندجانبه در مورد سوریه جمعه در وین برگزار می شود

خبرگزاری قطر امروز چهارشنبه به نقل از جان کربی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از واشنتگتن گزارش داد که این گونه مذاکرات چندجانبه در ارتباط با سوریه ادامه خواهد داشت.
کربی گفت که جان کری وزیر خارجه آمریکا که در رابطه با یافتن راه حل سیاسی در سوریه مذاکرات متعددی طی روزهای اخیر در پایتخت های اروپایی داشته است، روز جمعه به وین سفر خواهد کرد.
کربی همچنین گفت که روسیه ‘طرف اصلی’ در این مذاکرات است.
آمریکایی ها که خود از ایجاد کنندگان بحران سوریه هستند، از ‘یک انتقال سیاسی برای ایجاد یک دولت بهتر و ماندگارتر’ در سوریه سخن می گویند.
کربی اعلام کرد که نمایندگان ارشد کشورهای آمریکا، روسیه، کشورهای عرب و اروپایی در این مذاکرات شرکت خواهند داشت.
براساس این گزارش از جمهوری اسلامی ایران نیز دعوت شده که در این مذاکرات شرکت کند که به گفته کربی، شرکت آنها در این مذاکرات برعهده ‘رهبران ایران’ است.
در واقع یکی از تحولات منطقه ای ناشی از تصویب برجام توسط ایران و 1+5، دعوت آمریکا،کشورهای مختلف و سازمان ملل از ایران برای حضور در نشست های بین المللی مرتبط با یافتن راه حلی سیاسی به منظور پایان دادن به جنگ داخلی سوریه است.
اروپام**1533**1485**1599

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.