نتیجه معاینه 7 دانش آموز حادثه مدرسه غرب تهران / ورود سازمان انرژی اتمی به درمان سرطان

به گزارش ایسنا، از روز گذشته تا زمان انتشار این بسته خبری حدود 50 محتوا بر روی خروجی تحریریه اجتماعی ایسنا قرار گرفته است. در ادامه برخی از مهم‌ترین اخبار امروز آمده است: 

وزیر بهداشت با اشاره به مشارکت این وزارتخانه با سازمان انرژی اتمی برای ایجاد یک مرکز پیشرفته درمان سرطان، گفت: سازمان انرژی اتمی ایجاد یک بیمارستان بی‌نظیر را در سایت خود آغاز کرده و زمانی که به بهره‌برداری برسد از نظر فناوری، تکنولوژی، نیروی تخصصی و مهارت در منطقه بی‌نظیر خواهد بود. از طرفی تشکر می‌کنیم که پروژه جدیدی را با دانشگاه علوم پزشکی ایران آغاز کردند و تفاهم نامه‌اش امروز به امضا رسید.

دکتر کیانوش جهانپور – سخنگوی سازمان غذا و دارو – درباره جزییات تغییر قیمت برخی داروها گفت: در این زمینه سه برنامه اجرایی وجود دارد که بر اساس آن شاهد تغییرات قیمت برخی اقلام دارویی تا سقف ۹ درصد خواهیم بود. وی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: بر این اساس میانگین افزایش قیمت دارو هم امسال تا سقف ۹ درصد است و بیش از آن نخواهد بود. این میانگین در سال ۹۶، هفت درصد بوده است. البته با توجه به اینکه دولت مابه‌التفاوت ارزی را تخصیص خواهد داد، مشکلی برای بیماران ایجاد نمی‌شود. 

علیرضا قنادان – مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت تاکسیرانی شهر تهران- از نصب برچسب های نرخ جدید کرایه ها تا هفته جاری بر روی ۸۰ هزار تاکسی خبر داد. وی با اشاره به افزایش ۱۲.۵ درصدی نرخ کرایه ها، افزود: نرخ های جدید به صورت سراسری در خطوطی که پرداخت الکترونیکی موبایلی (فون پی) از سال گذشته با کمک شرکت های دانش بنیان راه اندازی شده، اعمال شده است.

محمدعلی افشانی – شهردار تهران-  از تشکیل کارگروهی برای تعیین تکلیف بدهی شهرداری به بانک ها خبر داد. وی در این خصوص توضیح داده و گفته است که اخیرا ملاقاتی با مدیران عامل بانک‌های بزرگ داشتیم؛ چرا که حجم بدهی شهرداری به سیستم بانکی حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان است و بسیار زیاد است و به همین دلیل بانکها از ارائه تسهیلات به شهرداری ممانعت میکردند.

احمدخاکی – معاون بهزیستی تهران- اعلام کرد که  زمان حضور کودکان در شیرخوارگاه‌ها کاهش یافته است. وی با بیان اینکه در سال گذشته ۵۰۱ کودک از شیرخوارگاه‌ها خارج شده‌اند، گفت:  ۳۸۳ نفر از این تعداد کودک از شیرخوارگاه‌ها یا به خانواده‌های زیستی خودشان و یا  به مراکز شبه خانواده واگذار شده‌ و از شیرخوارگاه خارج شده‌اند.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی زمان فعالیت صندوق حمایت از موسسان مدارس غیردولتی را اعلام کرد. به گفته وی، اساسنامه صندوق حمایت از موسسان مدارس غیردولتی در دولت تصویب شده و در مجلس شورای اسلامی نیز ۳۰ میلیارد تومان برای صندوق حمایتی در بودجه ۹۷ دیده شده است، بنابراین فعالیت‌های خود را در سال تحصیلی آینده و پس از تخصیص بودجه با اولویت‌هایی آغاز می‌کند.

عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات علمی گیاه پزشکی کشور،  با اشاره به باورهای غلط برای تشخیص قارچ‌های سمی، تاکید کرد: تشخیص قارچ‌های سمی از طریق جوشاندن در شیر یا آب و قاشق نقره باورهای غلطی است که پایه علمی ندارند.

هومان لیاقتی – مدیرعامل مرکز صلح و محیط زیست- با تاکید بر اینکه جنگ آب در خاورمیانه پیش بینی شده است، گفت: ما در آینده در خلیج فارس قطعا به دلیل ایجاد جزایر مصنوعی توسط شیوخ عرب، مناقشات محیط زیستی با کشورهای همسایه خواهیم داشت یا بر سر اختلافی که بر سر منابع اعم از منابع نفتی، منابع آبی، سیل و … داریم، ایجاد مناقشات طبیعی است. در حال حاضر شاهدیم که این مناقشات با کشور عراق وجود دارد.

احمد شجاعی – رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور- از معاینه هفت دانش آموز مدرسه‌ای در غرب تهران از سوی پزشکی قانونی خبر داد. طبق اظهارات وی، در این خصوص هفت دانش آموز تحت معاینه قرار گرفته و با توجه به اینکه هیچ کدام ادعای تجاوز فیزیکی نداشتند، معاینه جسمانی نیز بر روی آنان انجام نشد.

سردار محمدحسین حمیدی – فرمانده پلیس راه کشور- درباره انفجار ترافیکی در جاده‌ها در آستانه تعطیلات عید فطر هشدار داد. وی با اشاره به آمار ناشی از تصادفات رانندگی در تابستان سال گذشته، افزود: تصادفات در تیرماه افزایش و در مرداد ماه کاهش داشته و این در حالیست که در شهریور ماه دوباره شاهد افزایش تصادفات بوده‌ایم؛ به طوریکه در مجموع در طرح تابستانی ۹۶ شمار کشته‌های تصادفات افزایشی سه درصدی داشته است.

در ادامه پنج خبر پر بازدید امروز تحریریه اجتماعی ایسنا تا لحظه انتشار این خبر، باز نشر می‌شود:

معاینه ۷ دانش آموز حادثه مدرسه غرب تهران/ ناظم مدرسه مشکل روان نداشت

جزییات تغییر قیمت برخی داروها/ افزایش نرخ‌ها به مردم منتقل نمی‌شود

مشارکت سازمان انرژی اتمی با وزارت بهداشت برای درمان پیشرفته سرطان

آغاز انتصابات جدید در شهرداری تهران از هفته جاری

اعلام فرآیند حذف دفترچه بیمه سلامت در بیمارستان‌های تهران

انتهای پیام