ناوگان حمل و نقل مسافربری استان قزوین آماده خدمت در زمستان است

به گزارش خبرنگار مهر، احمدرضا فقیهی سه شنبه شب در كارگروه ارتقاء كيفی خدمات حمل ونقل مسافربری استان که در محل اداره كل حمل و نقل و پايانه های استان قزوين برگزار شد اظهارداشت: به منظور حفظ آمادگی ناوگان حمل و نقل درون شهری در فصل پاییز و زمستان که احتمال بروز پدیده النینو در آن وجود د ارد، اقداماتی صورت گرفته تا خدمت رسانی متوقف نشود.

وی افزود:بمنظور مديريت بحران در حوزه حمل و نقل جاده ای استان و حفظ آمادگی در صورت وقوع زمستان بسيار سرد و رخداد پديده النينو در فصول پاييز و زمستان امسال، بخش حمل و نقل مسافربری عمومی برون شهری آمادگی كامل دارد.

فقيهی بر ضرورت ارائه خدمات ایمن و مطلوب به مسافران تاکید کرد و یادآورشد: با نظارت دقيق مديران فنی شركت های حمل و نقل مسافربری و کنترل فنی اتوبوس ها قبل از اعزام زمینه ارتقاء ايمنی حمل و نقل جاده ای و مديريت بحران و كاهش سوانح رانندگی، تلفات و مصدومیت در محورهای مواصلاتی فراهم شده است.

وی اضافه کرد: كارشناسان این اداره با همكاری پليس راه استان بصورت محسوس و نامحسوس ضمن بازدید سرزده از پایانه های مسافربری بر نحوه سرويس‌ دهی ناوگان حمل و نقل عمومی نظارت می شود.

جابجایی یک میلیون مسافر در استان قزوین

فقیهی گفت: در بخش حمل و نقل مسافر استان تعداد ۴۳ شركت حمل و نقل فعاليت می کنند که در ناوگان مسافربری استان یک هزار و ۴۲ دستگاه شامل: ۲۸۹ دستگاه اتوبوس با ميانگين سال ساخت ۱۱ سال، ۱۸۵ دستگاه مينی بوس با ميانگين ۲۶ سال و ۵۶۸ دستگاه سواری با ميانگين هشت سال ساخت به شهروندان استان قزوين خدمات رسانی می كنند.

فقیهی گفت: در پنج ماهه امسال یک میلیون و ۶۵ هزار نفر مسافر توسط ناوگان عمومی استان جابجا شده اند.

وی تصريح كرد: شهروندان می توانند از طريق سامانه پيام كوتاه ۱۴۱ قبل از سفر از آخرين وضعيت راهها و مبداء و مقصد سفر خود اطلاعات لازم را کسب کنند.

فقیهی بیان کرد: همچنین برای استفاده از دیدگاه مردم تلفن گويا، صندوق‌ انتقاد و پيشنهاد، فرم‌های نظرسنجی، برقراری ارتباط با مسافران و بهره‌ گيری از سامانه شماره ۳۰۰۰۱۴۳ با پيش شماره ۰۲۸ پیش بینی شده تا از مشكلات احتمالی موجود در ناوگان به صورت شبانه‌ روزی اطلاع حاصل شود.

در اين جلسه که روسای ادارات و مسئولان انجمن های صنفی شركت ها و رانندگان حمل و نقل مسافربری استان نیز حضور داشتند در خصوص كنترل و نظارت دقيق بر تجهيزات ايمنی و گرمايشی وسايل نقليه عمومی، نظارت دقيق مديران فنی بر ناوگان حمل و نقل عمومی و نيز وضعيت حمل و نقل مسافربری در مسير قزوين به تهران و بالعكس تبادل نظر شد.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.