مهم ترین هدف قیام سیدالشهدا (ع) اصلاح جامعه است

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از حسینیه اعظم زنجان، حجت الاسلام مهدی دیرباز با بیان اینکه شهید با شهادت خود شور به وجود می‌آورد، افزود: شهید شاهد دوران خود است و با مستندات خود در محضر خدا حاضر شده و بر عملکرد مردم دوران خود شهادت می‌دهد.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: مهم‎ترین هدف قیام سیدالشهدا (ع) اصلاح جامعه و مقابله با بی‎تفاوتی نسبت به وقایع بود که ابعاد این قیام باید بیش از گذشته به جامعه و برای نسل‎های آینده تبیین شود.

حجت الاسلام دیرباز با اشاره به اینکه مجلس سیدالشهدا (ع) چراغ هدایت است و پیام های متعددی دارد، افزود: افراد باید با بهره گیری از این پیام ها با حضور در این جلسات چگونه رفتار و زندگی کردن در جامعه و خانواده را بیاموزند.

وی افزود: سیدالشهدا(ع)، چراغ راهنما برای همگان هستند و شرکت کنندگان در مجالس اباعبدالله (ع) باید درس یاد گرفته و سره را از ناسره تشخیص داده و راه صحیح را طی کنند.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: شعار واقعی عاشورا و تاسوعا در ایران محقق شده اما اشکال برخی کشورهای اسلامی این است که عاشورا را در همان تاریخ وقوع نگه داشته اند و حقیقت و جلوه عملی قیام امام حسین (ع) این است که امروز این قیام بازسازی و با مسائل روز تطبیق داده به مردم انتقال داده شود.

حجت الاسلام دیر باز افزود: محرم نباید فقط در کوچه ها، هیات ها و خیابان‎ها باقی بماند و باید این ایام به کانون گرم خانواده ها نیز نفوذ کند و این رمز ماندگاری است.

وی گفت: اگر خانواده محب اهل بیت عصمت و طهارت شوند جامعه هم حسینی و محب اهل بیت (ع) می‎شود و آشنایی قلبی با این مهم موجب می شود افراد کمتر در جامعه نسبت به فساد، خیانت و منکرات مبادرت کنند.

حجت الاسلام دیر باز به اجتماع باشکوه مردم زنجان در هشتم محرم اشاره کرد و گفت: شکوه جهانی به وقوع پیوسته در زنجان دارای اجر و پاداش فراوانی است ما باید در کنار آن شور و شعور حسینی نیز افزایش یابد.

وی گفت: امنیت کنونی در کشور موجب شده عزاداری ها به نحوه باشکوهی برگزار شود و موضوع مهمی که وجود دارد این است که گریه برای امام حسین(ع) باید همراه با معرفت باشد.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.