منطقه آزاد تجاری سیستان تصویب و آماده ارائه به مجلس شد

به گزارش خبرنگار مهر، عصر روز دوشنبه طرح منطقه آزاد تجاری سیستان در نشست شورای عالی مناطق آزاد کشور به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و با حضور شماری از وزرای دولت بررسی و پس از اظهار نظر و دفاع استاندار توسط اعضا به تصویب رسید.

علی اوسط هاشمی در این باره به خبرنگار مهر اظهار داشت: وجود منطقه آزاد در سیستان می تواند مکمل زنجیره انتقال کالا از منطقه آزاد چابهار به آسیای مرکزی و بر عکس باشد.

وی بیان کرد: سیستان به سبب موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در همسایگی کشور افغانستان به عنوان آخرین حلقه زنجیره ترانزیت کالا می تواند نقش مهمی در تکمیل چرخه فعالیت منطقه آزاد چابهار در زمینه صادرات و ترانزیت کالا به افغانستان و کشورهای آسیای مرکزی و بر عکس ایفا کند و باید به بهترین شکل از این ظرفیت استفاده کرد.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان تاکید کرد: سعی شده در مکان یابی های صورت گرفته برای منطقه آزاد تجاری سیستان همه شهرستان های پنج گانه زابل، هامون، زهک، هیرمند و نیمروز مورد نظر قرار گیرند که جزییات آن در آینده ای نزدیک به اطلاع عموم می رسد.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.