منطقه آزاد تجاری بانه مریوان نقش مهمی در رفع محرومیت کردستان دارد

محسن بیگلری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ایجاد مناطق آزاد تجاری صنعتی بانه – مریوان یکی از آرزوهای دیرینه مردم کردستان بوده و برای کل استان دارای اهمیت و ارزش است و نقش موثری در شکوفایی اقتصادی منطقه دارد.
وی گفت: استان کردستان به نوعی دارای عقب ماندگی ها و محرومیت هایی در زمینه های مختلف است و از استان های کمتر توسعه یافته کشور به شمار می رود لذا راه اندازی مناطق آزاد در استان می تواند توسعه استان را شتاب بخشیده و محرومیت را از چهره آن پاک کند.
نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی توسعه گردشگری، ورود تکنولوژی، توسعه تجارت قانونی و جذب بیشتر سرمایه گذاری های مولد داخلی و خارجی را از جمله آثار مثبت ایجاد مناطق آزاد تجاری و صنعتی ذکر کرد.
وی با بیان اینکه راه اندازی مناطق آزاد می تواند منشا تحولات مناسبی در منطقه باشد اظهار کرد: بدون شک با ایجاد این منطقه آزاد، بهبودی در وضعیت معیشتی مردم ایجاد شده و وضعیت کسب و کار رونق خواهد گرفت.
بیگلری در ادامه افزود: لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری صنعتی بانه مریوان برای تصویب نهایی مجلس فرستاده خواهد شد که با عنایت به دیدگاه مساعد نمایندگان، تصویب آن در مجلس نیز قطعی به نظر می رسد.
پیشنهاد لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی بانه ـ مریوان عصر دوشنبه چهار ابان با دفاع و تلاش عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان، در نشست شورای عالی مناطق آزاد که به ریاست معاون اول رییس جمهوری برگزار شد، به تصویب رسید.
داشتن 227 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق، برخورداری از گمرک های بین المللی باشماق و سیرانبند بانه، ظرفیت های کشاورزی و گردشگری منطقه از جمله پتانسیل هایی است که استان کردستان برای ایجاد مناطق آزاد و تجاری از آن برخوردار است.ک/3
7348/1904

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.