منابع عراقی:حملات هوایی روسیه در سوریه باعث فرار تروریست ها به عراق شد

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک فرمانده بلند پایه پلیس عراق در استان الانبار واقع در غرب عراق که خواست نامش فاش نشود، افزود: تروریست های داعش به همراه خانواده های خود از چند روز پیش از سوریه به سمت غرب عراق فرار می کنند و به اعتقاد من حملات هوایی گسترده روسیه آنها را مجبور به فرار کرده است.
عماد احمد فرماندار شهرستان الرطبه واقع در 380 کیلومتری غرب بغداد گفت: ده ها خانواده روسی و بنگلادشی که اعضای آنها با گروهک داعش در ارتباط هستند، از سوریه وارد الرطبه شده اند.
احمد تاکید کرد: اکثریت این خانواده ها به خاطر حملات جنگنده های روسیه علیه پایگاه ها تروریست ها در سوریه فرار کرده اند.
گروهک تروریستی داعش مناطق گسترده ای از استان الانبار به ویژه الرمادی مرکز استان را تحت اشغال خود دارد.

**دفع حمله تروریست های داعش به مرقد امامین عسکرین
پایگاه خبری براثا، نیروهای مردمی عراق توانستند، حمله تروریست های داعش به مرقد امامین عسکرین در شهر سامراء را خنثی کنند.
این نیروها با صدور بیانیه ای اعلام کردند: مبارزان گروهان “السلام» توانستند سکوهای شلیک موشک متعلق به گروهک داعش را در غرب صحرای سامراء تخریب کنند.
همچنین در حمله جنگنده های ارتش عراق به شهرستان الکرمه واقع در منطقه السجر یکی از سرکرده های داعش به نام علی الحلبوسی کشته شد.

**اعدام سه شیخ عشیره الجبور
به گزارش پایگاه خبری سومریه نیوز، تروریست های داعش در ادامه جنایت های خود، سه نفر از شیوخ عشایر الجبور در استان نینوا را به اتهام همکاری با دولت در جنوب این استان اعدام کردند.
یک مقام محلی در گفت و گو با السومریه نیوز، عنوان کرد: گروهک داعش امروز جنایت دیگری را مرتکب شد و سه نفر از شیوخ قبیله الجبور را با ریختن بنزین بر روی آنها در داخل فقص های آهنی در شهرستان القیاره واقع در 60 کیلومتری جنوب نینوا سوزاند.
هلاکت شماری از تروریست های داعش در ارتفاعات شمال بیجی نیروهای سازمان بدر در آخرین عملیات خود علیه تروریست های داعش، موفق شدند ضمن دفع حمله عناصر وابسته به این گروه تروریستی در ارتفاعات شمال شهر بیجی عراق، 26 تن از آنها را به هلاکت برسانند.

**قطع خطوط امداد رسانی داعش در موصل
به گزارش پایگاه خبری وارع، فیصل العساف رییس شورای عشایر الانبار از قطع خطوط امداد رسانی داعش در منطقه ناظم الثرثار واقع در موصل به دست نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) خبر داد.
وی با بیان این که نیروهای الحشد الشعبی و یگان های امنیتی موفق شدند منطقه التامیم در استان الانبار را تحت سیطره خود در آورند، افزود: عملیات نظامی در این استان تا پاکسازی کامل آن از داعش همچنان ادامه دارد.

**انفجار کامیون بمب گذاری شده در جنوب سامراء
به گزارش پایگاه خبری سومریه نیوز،یک منبع امنیتی در استان صلاح الدین اعلام کردند که در اثر انفجار یک کامیون بمب گذاره شده در جنوب سامراء، 12 تن زخمی و کشته شدند.
تروریست ها این کامیون بمب گذاری شده را در ایست بازرسی مشترک میان پلیس و نیروهای الحشد الشعبی در منطقه الثرثار (25 کیلومتری) جنوب سامراء منفجر کردند.
در اثر این انفجار یک پلیس کشته و 10 تن از نیروهای الحشد الشعبی زخمی شدند.
خاورم**9364**9366**9329**1917

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.