معاون وزیر دفاع افغانستان: ارتش و نیروهای امنیتی باید از امام حسین (ع) الگو بگیرند

به گزارش ایرنا، “بازمحمد جوهری» گروه طالبان را به مبارزه طلبید و از آنان خواست تا بدون سپر قرار دادن نظامیان وارد کارزار با ارتش و نیروهای امنیتی افغانستان شوند.
وی افزود: من از همین جا به دشمان افغانستان و به کسانی که آنان را هدایت و پشتیبانی می کنند، اعلام می کنم که هر دشت و منطقه ای را که افراد غیرنظامی نباشند، انتخاب کنید و 10 نفر از شما بیاید با یک نفر از سربازان ما بجنگد. چرا غیرنظامیان را سپر خود قرار می دهید؟
معاون وزیر دفاع افغانستان گفت که طالبان در روزهای اخیر آنچه در توان داشتند به کار گرفتند و بزرگ ترین عملیات را بر ضد نیروهای دولتی به راه انداختند، اما در رسیدن به اهداف خود ناکام ماندند.
وزارت دفاع افغانستان اعلام کرده که در 24 ساعت گذشته در نتیجه عملیات مشترک نیروهای امنیتی و ارتش افغانستان در سراسر این کشور 80 مخالف دولت کشته و 31 نفر دیگر زخمی شده اند.
جوهری افزود، طالبان از غیر نظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند تا در میان مردم، رعب و وحشت ایجاد کنند و حاضر به جنگ رو در رو نیستند.
طالبان در روزهای اخیر حمله های متعددی را در چند استان افغانستان انجام دادند و چند شهرستان را به کنترل خود درآوردند.
گروه طالبان، سه هفته قبل، بعد از آن که از قندوز عقب رانده شد، شهرستان “خم آب» از توابع استان “جوزجان» را تصرف کرد و پس از آن، هفته گذشته شهرستان “غورماج» از توابع استان فاریاب را به کنترل خود درآورد.
نیروهای طالبان روز چهارشنبه گذشته در یک عملیات کمین، فرماندار شهرستان “جغتو» از توابع استان غزنی را نیز در راه عزیمت به محل کارش به قتل رساندند و راننده وی را با خود بردند.
آساق ** 1610**1613

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.