معاون وزیر ارشاد: جامعه نیازمند برنامه های شاد و فاخر هنری است

به گزارش ایرنا، حسین نوش آبادی روز چهارشنبه در دیدار با استاندار چهارمحال وبختیاری در شهرکرد اظهارکرد: برخی دیدگاه های افراطی، با کارشکنی و مخدوش کردن امور، اجازه بهره گیری از ظرفیت های هنر برای ارتقا نشاط در جامعه را نمی دهد.
وی تصریح کرد: مذاکره و صحبت منطقی با مخالفان برگزاری برنامه های فرهنگی شاد و فاخر، می تواند در جلب نظر آنان و کاهش حاشیه ها تأثیر داشته باشد.
نوش آبادی اضافه کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استفاده از سرمایه های مادی و معنوی استان ها را در دستور کار خود قرار داده که با این اقدام وضعیت فرهنگ و هنر کشور در زمینه های مختلف ارتقا پیدا می کند.
معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه این دیدار در گفت و گو با ایرنا گفت: برگزاری آیین های عزاداری عاشورا در قالب اپرا و گروه کر، را می توان با گونه تعزیه خوانی قیاس کرد.
نوش آبادی اظهار داشت: هنرمندان می توانند با استفاده از ظرفیت هنرهای مختلف، ابعاد حماسه حسینی را در قالب ها جدید هنری ارائه کنند.
وی تاکید کرد: بازآفرینی عزاداری سالار شهیدان در قالب اجرای اپرا و گروه کر، مورد پذیرش مردم و مسئولان کشور قرار گرفته با استفاده از این ابزار می توان حماسه عاشورا را در قالب های هنری ماندگار کرد.
نوش آبادی تصریح کرد: سال گذشته سه هزار کنسرت موسیقی در نقاط مختلف کشور برگزار شد.
سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: از این تعداد، افزون بر 30 کنسرت در چهارمحال و بختیاری برگزار شده است.
وی اضافه کرد: بیشترین میزان کنسرت های برگزار شده سال گذشته کشور، مربوط به استان های مازندران و گیلان بوده است.
نوش آبادی عنوان داشت: صدور مجوز برگزاری کنسرت های موسیقی در کشور، براساس معیارها و ضوابط قانونی و شرعی انجام می شود.
وی اظهار کرد: در صورتی که مجوز برای کنسرت های مطابق با قانون و موازین شرعی صادر نشود، عوامل اجرایی آن به سوی اجراهای زیرزمینی و غیرقانونی می روند.
استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این دیدار گفت: باید برای برخورد با خرافه پرستی های رایج در برخی آیین ها برنامه ریزی و فرهنگ سازی شود و مسئولان فرهنگی خرافه زدایی از جامعه را با جدیت دنبال کنند.
قاسم سلیمانی دشتکی افزود: اکنون در بسیاری از آیین های مذهبی مانند عزاداری های محرم خرافه پرستی و برخی سنت های غلط مانند قمه زنی و حمل علامت های مختلف رایج شده است.
وی تأکید کرد: مسئولان دستگاه های فرهنگی باید برای جلوگیری از ترویج سنت های غلط و حذف آن از آیین های مذهبی برنامه ریزی علمی و کارشناسی داشته باشند.
سلیمانی دشتکی افزود: بین مسئولان و مردم چهارمحال و بختیاری وحدت و همدلی خوبی حاکم شده و همین عامل باعث رفع بسیاری از حاشیه ها و مشکلات فرهنگی شده است.
به گزارش ایرنا، معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، برای شرکت در آیین افتتاح دهمین نمایشگاه کتاب چهارمحال و بختیاری به شهرکرد سفر کرده است.
7362/ 6014/1042

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.