معاون وزیرکشور : با تخلفات انتخاباتی به موقع برخورد می شود

به گزارش ایرنا محمدحسین مقیمی روز چهارشنبه در همایش منطقه ای اعضای ستاد انتخابات استان های سمنان ، گلستان و مازندران در ساری افزود : برای برگزاری انتخابات شکوهمند، ملاک و مبنای فعالیت انتخاباتی قانون و آئین نامه های مصوب مجلس است.
وی اظهار داشت: گردش نخبگان با آرای مردم در انتخابات صورت می گیرد و همواره انتخابات و حضور گسترده مردم از اهمیت ویژه ای در نظام جمهوری اسلامی برخوردار است .
وی خاطرنشان کرد : مجریان انتخابات قانونمدار باشند و شرایط حداکثری مردم و داوطلبین را در صحنه سیاسی کشور مهیا کنند.
معاون وزیر کشور تاکید کرد: حضور گسترده مردم زمانی است که همه داوطلبان در صحنه حاضر شوند و شرایط را برای رقابتی کردن مهیا کنیم ، چراکه رقابت انتخاباتی عامل مهمی در حضور گسترده مردم دارد.
مقیمی از آرای مردم به عنوان حق الناس یاد کرد و ادامه داد : مدیران وزارت کشور ، فرمانداران و بخشداران به عنوان مجریان انتخابات، بیشتر از دیگران مسئول حفظ این حق مردم هستند.
رئیس ستاد انتخابات کشور اضافه کرد: داوطلبان در انتخابات سرمایه های کشور هستند و باید آنان را حفظ کنیم و به گونه ای عمل کنیم که تا بعد از برگزاری انتخابات شخصیت آنان حفظ شود.
وی ادامه داد : باید انتخاب کنندگان را با ایجاد شرایط صحیح و مناسب قانون انتخابات به پای صندوق رای بکشانیم و این شرایط با تبیین نقش نمایندگان در مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری بوجود می آید.
معاون سیاسی وزیر کشور تصریح کرد : صدا و سیما و رسانه ها نقش مهمی در تببین و جایگاه مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری و نمایندگان این دو مجلس در انتخابات را دارند.
وی گفت : مجریان انتخابات وزارت کشور، فرمانداران و بخشداران هستند و نباید له و یا علیه داوطلب و یا گروهی خاصی اقدام کنند.
وی تاکید کرد : در انتخابات باید بی طرف باشیم و امکانات دولتی و یا تجهیزاتی که توسط بودجه دولتی و مجامع عمومی تهیه می شود، نباید بر له و یا علیه داوطلبی استفاده شود.
مقیمی تعداد مجریان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را 960 هزار نفر اعلام و اضافه کرد : نیروی انسانی و تجهیزات در اختیار مجریان و ناظرین قرار می گیرد و هر گونه نیازمندی را تهیه و فراهم می کنیم.
وی با بیان اینکه ستاد انتخابات در وزارت کشور هر 15 روز جلسه برگزار می کند، گفت: امنیت انتخابات بر عهده وزارت کشور است و تمهیدات را برای برگزاری انتخابات سالم و امن را بر اساس مصوبات اجرایی و تامین می کنیم.
وی خطاب به حاضرین در همایش گفت : هیچ صندوق و یا حوزه انتخاباتی نباید باطل شود و مشکلات انتخابات گذشته را به درستی بررسی کنید تا تکرار نشود.
معاون وزیر کشور تاکید کرد : مجریان انتخابات مقولات حقوقی انتخابات را باید یاد بگیرند و از حقوق دانان استفاده کنند و هرگونه صحبت در انتخابات باید پایه و اساس حقوقی و قانونی داشته باشد.
معاون وزیر کشور با بیان این که تصمیم گیری ها و اقدامات عملی مجریان انتخابات باید مستند باشد، افزود : جلوگیری از جو ملتهب، افترا و غیبت در ستاد انتخابات را به درستی رصد کنید و مکاتبات را کتبی و با امضا انجام بدهید.
** نشاط سیاسی و اجتماعی با تحرکات سیاسی را در انتخابات گسترش بدهیم
معاون وزیر کشور گفت : جو انتخاباتی در حوزه های انتخابیه را حاکم کنیم تا شور و نشاط به عزم ملی تبدیل شود.
وی تاکید کرد که با تخلفات انتخاباتی باید بدون مچ گیری به موقع برخورد شود چرا که باطل نشدن صندوق و حوزه انتخابیه در انتخابات مهم ترین وظیفه ستاد انتخابات است.
مقیمی خاطر نشان کرد : با نهادینه کردن بی طرفی مجریان انتخابات ، مردم احساس می کنند که آرای آنها اثر گذاراست.
وی با اشاره به این که برای انتخابات میلیارد ها ریال هزینه می شود و این بیت المال است، گفت : به هر حال فرمانداران و بخشداران با چالش های اجتماعی، سیاسی و جریان سازی هایی در زمان تبلیغات مواجه خواهند شد.
وی گفت : فرماندران باید مدیریت کنند تا نگذارند مقولات عادی به مسایل سیاسی و امنیتی و اجتماعی تبدیل شود.
وی گفت : در زمان بررسی صلاحیت ها باید بیشتر مراقب باشیم تا حق کسی ضایع نشود.
وی تاکید کرد : چالش های قومی و قبیله ای مراقبت شود و اجازه داده نشود تا اختلافات قومی و قبیله ای ایجاد شود و فقط اهمیت انتخابات را تبیین شود.
مقیمی خطاب به حاضران در همایش ادامه داد :همچنین باید ها و نباید های انتخابات را به ستاد های انتخاباتی داوطلبین اعلام و توجیه کنید.
وی اظهار داشت : باید به فعالان سیاسی که دارای مجوز هستند بر اساس قوانین اجازه فعالیت داد.
همایش منطقه ای اعضای ستاد انتخابات استان های سمنان ، گلستان و مازندران با هدف توجیه قوانین و مقررات اجرای صحیح انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبر امروز چهارشنبه با حضور معاون وزیر کشور و استانداران و فرمانداران این مناطق در ساری آغاز به کار کرد و به مدت دو روز ادامه دارد.ک/2
6990/6097

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.