معاون فرماندار اهواز: فروش آب بشکه ای در اهواز ممنوع است

به گزارش ایرنا علی مظفری روز چهارشنبه در شورای سلامت شهرستان اهواز که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای سلامت اهواز فروش آب به صورت بشکه ای در سوپرمارکت ها ممنوع است و ماموران شهرداری باید نسبت به جمع آوری آنها اقدام کنند.
وی همچنین گفت: کشت بخشی از اراضی غیزانیه که از پساب صنایع فولاد برای آبیاری استفاده می کردند ممنوع است و در صورت اقدام کشاورزان با آنها برخورد قانونی صورت می گیرد.
مظفری با بیان اینکه استفاده از پساب صنعتی برای کشاورزی برای سلامتی مضر است، افزود: سال گذشته از این اراضی گندم برداشت شده و اگر چه این محصول در اهواز خریداری نشده اما قطعا در سایر شهرها و یا استان ها فروخته شده است.
وی در ادامه با انتقاد از عملکرد شهرداری اهواز در ساماندهی میدان میوه و تره بار الغدیر گفت: با وجود برگزاری چند جلسه و طرح مشکلات این میدان، هنوز این مشکلات حل نشده است.
معاون فرماندار اهواز با ابراز نارضایتی از حضور نیافتن مدیرعامل جدید سازمان میادین شهرداری اهواز در این نشست، تصریح کرد: مسئولان مدعی برگزاری جلساتی برای حل مشکلات میدان الغدیر هستند اما مصوبه و اثری از این جلسات به صورت رسمی ارائه نشده است.
وی وضعیت میدان الغدیر را نامطلوب دانست و تاکید کرد: وظایف شهرداری اهواز و اصناف در زمینه ساماندهی میدان الغدیر تفکیک شده است و سازمان میادین باید هر چه سریع تر نسبت به ساماندهی زباله و فاضلاب، ساخت سرویس های بهداشتی و استراحتگاه اقدام کند.
مظفری تصریح کرد: در صورت ادامه روند فعلی نابسامانی در این میدان، موضوع از راه های دیگری پیگیری و برخورد می شود.
پوررکنی رییس اداره آب و فاضلاب روستایی اهواز نیز در این جلسه از توقف پروژه های آبرسانی به روستاها به دلیل نبود اعتبار خبر داد.
وی افزود: با توجه به اعتبارات قطره چکانی برخی پروژه های روستایی بعد از هشت سال هنوز به بهره برداری نرسیده اند.
پوررکنی اظهار کرد: اداره آب و فاضلاب حتی درزمینه اعتبارات جاری با مشکل روبه روست و توان تامین حقوق پرسنل و خرید کلر را ندارد.
وی تصریح کرد: اداره آبفار خوزستان از فروش آب سالانه شش میلیارد ریال درآمد دارد که بسیار ناچیز است و نمی توان به این درآمد تکیه کرد.
7151/6064

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.