معاون استاندار همدان: وضعیت اقامه نماز در دستگاههای اجرایی مطلوب است

رضا قیاسی شامگاه چهارشنبه در اجلاس نماز و کارگزاران که با حضور حجت الاسلام قرائتی برگزار شد افزود: برنامه ریزی و دلسوزی مسئولان فرهنگی این استان موجب شده که اقامه نماز جماعت در این استان وضعیت خوبی داشته باشد و بهترین حضور جمعی در نمازخانه دستگاه های اجرایی وجود دارد.
وی با بیان اینکه همدان با داشتن فرهیختگان و تقدیم هشت هزار شهید و 17 هزار جانبار لقب دارالمومنین را گرفته است افزود: در سفر رهبر معظم انقلاب به همدان ایشان لقب دارالمجاهدین را به همدان دادند.
وی ادامه داد: مردم همدان در چند ماه گذشته دو حماسه بزرگ آفریدند که استقبال از رییس جمهوری و اعضای هیات دولت از جمله این حضور گسترده است.
قیاسی استقبال و تشییع سردار شهید همدانی را یکی دیگر از حماسه های حضور مردم همدان عنوان کرد و گفت: بی سابقه ترین تجلیل از یک شهید در مراسم استقبال و تشییع شهید سردار همدانی صورت گرفت شهیدی که یک قهرمان ملی بود و برای دفاع از حرم به شهادت رسید.
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نیز در سخنان خود به حضور پرشور و گسترده مردم در مراسم استقبال و تشییع شهید سردار همدانی اشاره داشتند.
وی حضور پرشور مردم همدان در صحنه های مختلف را نشان از دیانت و صبغه فرهنگی این استان عنوان کرد.
رییس ستاد اقامه نماز استان همدان نیز گفت: در حال حاضر نمازخانه 98 درصد از اداره ها و 60 درصد از مدارس استان همدان از نظر فیزیکی و ساختاری بسیار مطلوب است.
حجت الاسلام سید مرتضی حسنی حلم با تشریح برنامه های فرهنگی برای ترویج نماز در این استان گفت: حدود 10 طرح شامل ‘سفیران صبح’ به منظور رونق بخشی به نماز جماعت صبح در مساجد و احیا نماز صبح در مساجد برگزار می شود.
وی اضافه کرد: طرح گفتمان خانواده در 34 مدرسه، منهاج برای بازاریان، طرح قیام به منظور اعزام روحانی به 38 روستا و منادیان گلبانگ محمدی با هدف شناسایی 200 موذن از جمله این برنامه ها است.
رییس ستاد اقامه نمازاستان همدان گفت: برگزاری شب شعر نماز، برگزاری نماز عید فطر و اجرای طرح سلامت معنوی در بیمارستانها از دیگر برنامه های این ستاد برای ترویج نماز است.
در این اجلاس از مدیران برتر دستگاه های اجرایی در حوزه ترویج نماز و از استاندار همدان، معاون پشتیبانی استاندار، فرمانده انتظامی همدان و مدیر امور عشایری استان به عنوان مدیران نمونه در ترویج نماز تقدیر شد.
2087/6993

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.