معاون استاندار آذربایجان شرقی: ازخودگذشتگی آزادگان سیاسی قبل از انقلاب فراموش نشدنی است

علی نواداد روز دوشنبه در دیدار و عیادت از حاج محمدحسین غریبانی مقدم نژاد، آزاده سیاسی قبل از انقلاب، با یادآوری نقش مبارزات سیاسی زمان ستم شاهی در پیروزی انقلاب اسلامی، تشریح کرد: نجابت، ایثار و از خودگذشتگی های این عزیزان، انقلاب پر برکت اسلامی را به ثمر رساند و سرگذشت آن ها در تاریخ کم نظیر است و هرگز از یاد و خاطره مردم عزیز ایران اسلامی و حتی نسل های آتی نخواهد رفت.
وی با اشاره به نقش بارز آزادگان سیاسی در پیروزی انقلاب اظهار داشت: دستاوردهای انقلاب اسلامی ریشه در بنیان های اعتقادی و دینی دارد و سهم زندانیان سیاسی قبل از انقلاب در برافراشته شدن پرچم مبارزه، قابل چشم پوشی نیست.
نواداد افزود: سهم و حق این افراد ادا نشده، چون بدون چشمداشت پا به میدان گذاشته اند و با انجام فعالیت های اعتقادی و هدفمند در راستای اهداف والای انقلاب حرکت کرده اند.
حسن استوار آذر، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز در این دیدار با بیان این که اثر محسوس مقاومت آزادگان سیاسی قبل از انقلاب در دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس فراموش شدنی نیست، تشریح کرد: بیشتر آنان که شکنجه های سخت را تحمل کردند، طلایه داران دفاع از کیان انقلاب بودند و با کارآموزی در روزهای سخت زندان، در دفاع از ایران اسلامی رشادت آفریدند.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری همچنین در دیدار با خانواده جانباز متوفی محمدرضا عبداللهی، اظهار داشت: دوران هشت سال دفاع مقدس و رشادت و جانفشانی رزمندگان سلحشور در حفظ و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی و حراست از مرزهای عزّت و شرف این مرز و بوم، به مثابه یکی از پراثرترین صحنه های راستین حق علیه باطل ، تا ابد بر تارَکِ تاریخ حماسه و پایمردی مردان خدا خواهد درخشید.
گفتنی است در راستای زنده نگه داشتن منزلت آزادگان سیاسی قبل از انقلاب و ارج نهادن به مقام شامخ خانواده های معظم شهدا و جانبازان، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری با حضور در منزل حاج محمدحسین غریبانی مقدم نژاد ‘آزاده سیاسی قبل از انقلاب ‘ و خانواده جانباز متوفی محمدرضا عبداللهی، با آنها دیدار و گفت وگو کردند.
518

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.