معارفه در معاونت برنامه ­ریزی و منابع مالی سازمان صداوسیما

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی مجتهد معاون برنامه ­ریزی و منابع مالی رسانه ملی در جلسه ای با اشاره به دیدار مدیران و مسئولان رسانه ملی با مقام معظم رهبری، گفت: تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر برنامه ­ریزی دقیق و عالمانه برای تحقق وظایف رسانه ملی نقشه و چراغ راه رسانه ملی جهت توفیق در عرصه جنگ نرم است.

وی افزود: سخنان رهبر انقلاب بیانگر اهمیت، تأثیر و نقش بی ­بدیل برنامه ­ریزی و به ویژه برنامه­ ریزی محتوایی، مدیریت و مهندسی پیام است و همین امر باعث افزایش مسئولیت معاونت برنامه­ ریزی و منابع مالی و به خصوص دفتر برنامه­ ریزی محتوایی در حوزه تولید محتوا، و عمق ­بخشی به پیام در رسانه ملی است.

مجتهد تصریح کرد: معاونت برنامه ­ریزی و منابع مالی به عنوان چرخ محرک سازمان با عزمی راسخ و تلاشی جهادی و همکاری با سایر معاونت ­ها و حوزه­ ها در جهت تحقق منویات و انتظارات مقام معظم رهبری اقدام خواهد کرد.

معاون برنامه ­ریزی و منابع مالی در خاتمه ضمن معرفی سعید علوی­ وفا به عنوان مدیرکل دفتر برنامه ­ریزی محتوایی درباره ماموریت های اصلی وی بیان کرد: ایجاد ساز­ و کارهای مناسب و انجام تدابیر و اقدامات لازم برای تحقق و ارتقای مدیریت و مهندسی پیام با برنامه­ ریزی محتوایی منسجم، کارآمد و اثربخش براساس سیاست­ ها و راهبردهای نظام و رسانه ملی، تلاش برای تقویت محتوای برنامه­ ها با هدف تعمیق باورهای دینی و انقلابی مردم و ترویج مؤثر سبک زندگی اسلامی- ایرانی در ساختارهای گوناگون، برنامه­ سازی، تهیه و تدوین دستورالعمل­ و راهنمای برنامه ­سازی در مناسبت­ ها و موضوعات اولویت­ دار رسانه ملی از وظایف و مأموریت ­های اصلی دفتر برنامه ریزی محتوایی است.

مجتهد با تأکید بر تدوین و ابلاغ پیوست محتوایی بخشنامه­ های برنامه و بودجه سالانه توسط دفتر برنامه ­ریزی محتوایی، افزود: امید است با بهره ­گیری از اسناد بالادستی، متناسب با هویت و مأموریت حوزه­ های برنامه ­ساز و رصد دقیق و مستمر خواست­ ها، نیازها و مصلحت مخاطب هدف با همکاری مراجع ذی­ ربط این امر میسر شود.

وی برقراری هماهنگی و ارتباط بین شورای عالی سیاستگذاری و شوراهای تخصصی محتوایی و طرح و برنامه­ های حوزه­ های پیام برای هماهنگی طرح و برنامه ­ها، تعمیق پیام و نظارت بر حسن اجرای مصوبات، ایجاد ساز و کار و ارزیابی مستمر عملکرد محتوایی حوزه­ های پیام و تهیه گزارش­ های تحلیلی لازم، تهیه و تدوین گزارش ادواری و موردی به منظور اجرای سیاست­ های کلی و بخشنامه­ های بودجه سالانه در حوزه محتوا را از دیگر انتظارات خود از دفتر برنامه ­ریزی محتوایی دانست.

سعید علوی­ وفا دارای دکترای مدیریت راهبردی از دانشگاه عالی دفاع ملی است که قبل از این مدیریت ارزیابی عملکرد و تحلیل محتوا را به عهده داشته است و همچنین تألیف ۱۳ مقاله علمی پژوهشی را در کارنامه خود دارد.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.