مشکل موجود درسیستم مالی کشور تحقق برنامه ها را بامشکل مواجه کرده است

رضا رحمانی روز سه شنبه در جلسه بررسی مشکلات واحدهای تولیدی، صنایع و شهرک های صنعتی شهرستان های خرم دره، ابهر و سلطانیه از توابع استان زنجان، با اشاره به اینکه نظرسنجی های انجام شده و بررسی های مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی نشان می دهد سیستم تامین مالی کشور دچار مشکل است، افزود: در 18 دوره فعالیت مجلس و بررسی های صورت گرفته وجود این مشکل ثابت و حتی در آخرین گزارش ارائه شده نیز تایید شده است.
وی یاداوری کرد: سه مشکل اصلی در این بررسی ها تامین مالی، بازاریابی و بازارهای پولی و سرمایه ای را شامل می شود.
رحمانی با بیان اینکه در بسته اخیر در مجلس شورای اسلامی با عنوان حمایت از تولید ملی نیز که مورد تصویب قرار گرفت مسائل مالی مشکلاتی را در تحقق آن موجب شد، ابراز کرد: برای تحقق برنامه های مختلف کشور دست اندکاران امر مانند بانک های عامل باید همکاری های لازم را انجام دهند.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اغلب مشکلات واحدهای صنعتی در سطح شهرستانها در بعد استانی و ملی قابل پیگیری و رفع است.

** تک نرخی شدن ارز منوط به رفع تحریم هاست
رحمانی در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه دو نرخی بودن ارز مشکلاتی را بوجود می آورد، ابراز کرد:رفع تحریم ها گام موثری در تک نرخی شدن ارز است.
وی همچنین به لزوم بهره گیری از ظرفیت های شورای گفت و گوی بخش خصوصی با دولت اشاره کرد و گفت: بیان مسائل و معضلات در این جلسات می تواند به رفع بسیاری از مشکلات کمک کند.

** هدف تحریم های اقتصادی به زمین خوردن بخش صنعت بود
وی با بیان اینکه هدف از تهاجم اقتصادی به زمین خوردن بخش صنعت بود، تاکید کرد: صنعت یکی از بخش هایی است که بیشترین آسیب را از تحریم و تورم دید و همه تولید کنندگان و دست اندرکاران امر باید تلاش کنند این بخش بیش از گذشته فعال شود.
رحمانی با بیان اینکه ایجاد فرصت شغلی برای جوانان در هر شهر و استانی پویایی اقتصادی را به دنبال دارد، ابراز کرد: با هزینه های کم نیز می توان برای جوانان شغل ایجاد کرد چرا که بیکاری در هر منطقه ای علاوه بر غیر فعال شدن نیروی فعال، فرد را در معرض انواع آسیب های مختلف اجتماعی، فرهنگی و غیره قرار می دهد.
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: چهار سال گذشته دوره خاص و دشواری برای صنعت گران بود چراکه تورم بالا، تحریم های اقتصادی و بانک ها مشکلاتی را موجب شده بودند که امیدواریم دوره پسا تحریم فضای جدیدی را در کشور فراهم کند.
اعضای کمیسیون صنایع معادن مجلس و به همراه دو نفر از معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت برای بررسی مشکلات واحدهای صنعتی شهرستانهای ابهر، خرمدره و افتتاح نمایشگاه توانمندی های شهرک های صنعتی زنجان و شرکت در شورای گفت و گوی بخش خصوصی به استان زنجان سفر کرده بودند.
شهرستان خرمدره با جمعیت 65 هزارو 166 نفر معادل 4/6 درصد از جمعیت کل استان زنجان درفاصله 75 کیلومتری جنوب مرکز این استان واقع شده است.
6085/732

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.