مردم پایگاه اصلی امنیت عمومی و پدافند غیرعامل محسوب می شوند

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا علی بهرامی به مناسبت هفته پدافند غیرعامل اظهار کرد: ایجاد و استمرار رضایتمندی در مردم علاوه بر کارکردهای عمومی باعث پایداری امنیت نیز می شود.
وی ادامه داد: امروزه تامین امنیت فقط نظامی، انتظامی و قضایی نیست و دولت های نوین در کنار توجه و به روز کردن سیستم های نظامی و قضایی خود، برای حفظ امنیت داخلی شهروندانشان توجه بیشتری به نیازهای آنان و چگونگی تامین آن می کنند.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان گلستان خاطرنشان کرد: تجربه عینی نقش مردم در پیروزی، حفظ و تداوم انقلاب اسلامی و دیدگاه های رهبر و بنیانگذار انقلاب اسلامی در این باره تصویری روشن از جایگاه مردم در نظام اسلامی ارائه می دهد.
وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب نیز درباره نقش و جایگاه مردم و لزوم جلب رضایت آنان تاکیدات زیادی دارند که از جمله آن فرمایش معظم له است که می فرماید در نظام اسلامی، کشور متعلق به مردم و اصل بر رضایت مردم است.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی گلستان گفت: در یک نظام سیاسی، پیوند بین مردم و نظام از راه های قابل تقویت است که یکی از راه های تقویت این پیوند ارائه راهکارهای مناسب از سوی حکومت به مردم است.
بهرامی متذکر شد: در امان بودن و محفوظ ماندن از تعرض و دستیابی به حالتی که فرد یا جامعه در آن احساس آرامش و آسودگی کند یا به عبارت دیگر دچار تعرض یا در معرض تهدیدهای بالقوه و بالفعل نباشد یا اگر بود بتواند از آن اجتناب کند و زیان های آن را به حداقل برساند مستلزم تدابیر و ساز و کارهای هوشمندانه است که امروزه با عنوان پدافند غیرعامل از آن یاد می شود.
وی تاکید کرد: هر چند که پدافند غیرعامل در چارچوب خاص و با تعریف های متعارف به مردم معرفی شده است اما به نظر می رسد پدافند غیرعامل به ویژه در بخش فرهنگی، اجتماعی آن به شرط آن که درست درک و عملیاتی شود، قابلیت های بسیار فراتر از رویکرد کلی تبلیغ شده دارد.
معاون اجتماعی ناجا گلستان تصریح کرد: از رویکردهای مهم در حوزه پدافند غیرعامل رویکرد انسانی و توجه به عواملی همچون رضایتمندی، امید، وفاداری، حمایت، اعتماد، وفاق اجتماعی و روحیه ملی است که مقدم بر ایمن سازی اماکن و تاسیسات و تجهیزات باید در کانون توجهات دست اندرکاران پدافند غیرعامل قرار گیرد.
بهرامی اضافه کرد: در حوزه پدافند غیرعامل استقرار نظم و امنیت در جامعه، امنیت روانی، مدیریت افکار عمومی، روابط و مناسبات بین فردی، زمینه های ذهنی و رفتاری مردم نسبت به بیگانگان، مصالح و مقاصد ملی را می توان از جمله موضوعات مهم و قابل بررسی دانست.
وی در پایان ابراز کرد: پدافند غیرعامل موضوعی ملی و همگانی است و توفیق در تحقق اهداف آن با توان درگیر کردن همه عوامل و عناصر ذی نفع با موضوع و ایجاد قدرت هم افزایی، ارتباط مستقیم دارد.
گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل در استان گلستان با اجرای 150 ویژه برنامه در حوزه های پیشگیری و مقابله با حوادث احتمالی با مشارکت دستگاه های خدمات رسان از روز دوشنبه آغاز شده است.
6204/6159/6203

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.