مرحله نخست میدان های نفتی یادآوران و آزادگان شمالی تا سه ماه دیگر به تولید می رسد

عبدالرضا حاجی حسین نژاد عصر چهارشنبه در حاشیه بهره برداری از سه پروژه نفتی با حضور وزیر نفت در مناطق نفتخیز جنوب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ابراز امیدواری کرد تا بهار آینده 30 هزار بشکه از میدان نفتی یاران شمالی و حدود 80 هزار بشکه در میدان آزادگان جنوبی تولید شود که 50هزار بشکه آن مربوط به قبل است که براثر افت چاه ها کم شده بود و باید این چاه ها تعمیر شوند.
وی در زمینه جذب سرمایه گذاری خارجی در قراردادهای نفتی ایران در دوران پسا تحریم گفت: پس از برجام شرکت های علاقه مند برای سرمایه گذاری به ایران آمدند؛ با وزارت نفت و شرکت متن تماس گرفتند و اعلام کردند که با رفع تحریم ها حاضرهستند در ایران سرمایه گذاری کنند.
حاجی حسین نژاد افزود: امید است با رونمایی از قراردادهای نسل جدید که تدوین شده و دولت هم بتازگی آنها را تصویب کرده است؛ این قراردادها جاذبه کافی برای شرکت های خارجی برای ورود به بازار ایران و بخش نفت و گاز کشور را داشته باشد تا شاهد حضور موثر و با حفظ ارزش های اسلامی و رعایت اصل اقتصاد مقاومتی در صنعت نفت باشیم.
وی در عین حال اظهارکرد: شرکت های اروپایی و ژاپنی ابراز تمایل کرده اند؛ باید قراردادها رونمایی شود و در اختیار آنان قرار گیرد تا در مذاکرات بعدی با شرکت ملی نفت برای اقدام عملی حاضر شوند.
سه طرح نفتی روز چهارشنبه با حضور بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در مناطق نفتخیز جنوب به بهره برداری رسید.
این سه طرح شامل واحد بهره برداری و نمک زدایی 75 هزار بشکه ای میدان منصوری، کارخانه نمک زدایی میدان لب سفید و واحد بهره برداری و نمک زدایی هفت شهیدان مسجدسلیمان است.
برای اجرای این طرح ها در مجموع دو هزار و 414 میلیارد و 145میلیون ریال از محل اعتبارهای وزارت نفت هزینه شده است.
6084/6065/ 1650

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.