مراسم روز عاشورا در ترکیه حاوی پیام وحدت میلیون ها نفربود

به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه تودی زمان چاپ ترکیه با انتشار گزارشی درباره برگزاری مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) در شهرهای مختلف ترکیه توسط علویان و اهل سنت این کشور نوشت : میلیون ها نفر در روز عاشورا پیام وحدت دادند.

در این گزارش آمده است هزاران نفر در روز دهم محرم در محله های مختلف شهر استانبول به برگزاری مراسم سوگواری امام حسین(ع) پرداختند. که این مراسم ها توسط جامعه جعفری های ترکیه سازماندهی شده بود.

رئیس این سازمان در مراسم امروز اعلام داشته است جعفری ها هیچ چیزی به جز وحدت، عدالت و برابری نمی خواهند.

همچنین در مراسم دیگر در مالتپ که توسط علویان آناتولی برگزار شده بود اهل سنت و علویان بطور مشترک در مراسم عزاداری شب عاشورا شرکت کردند.

بنا بر این گزارش مراسم های مختلفی در شهرها و استان های مختلف ترکیه به یاد سید و سالار شهیدان برگزار شد که پیام اصلی آنها وحدت بوده است.

یکی از این مراسم ها به میزبانی تورگوت اوکر معاون حزب کردی دموکراتیک خلق ها و رئیس سابق کنفدراسیون انجمن های علویون ترکیه در پارلمان این کشور برگزار شد.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.