مراسم بزرگداشت جانباختگان منا در گنبدکاووس برگزار می شود

یه گزارش خبرنگار ایرنا، محمد حمیدی روز دوشنبه در جلسه شورای اداری این شهرستان افزود: این آیین از سوی ستاد شهرستانی بزرگداشت یاد و خاطره جانباختگان منا و با همکاری ائمه جمعه اهل سنت و شیعه شهرستان، اعضای شورای اسلامی شهر، مدیران شهرستان و هیات امنای مصلای اهل سنت برگزار می شود.
وی ضمن دعوت از مدیران شهرستان برای حضور گسترده در این مراسم ابراز امیدواری کرد، برگزاری این آیین و بزرگداشت یاد و خاطره جانباختگان منا در حضور خانواده های آنان، تسلابخش بازماندگان آنان باشد و از غم سنگین آنان تاحدودی کاسته شود.
در فاجعه منا که در روز عید قربان و در مسیر رمی جمرات به وقوع پیوست 49 نفر از استان گلستان جان باختند که 31 نفر از آنان از حاجیان اهل سنت شهرستان گنبدکاووس بودند.
از 31 حاجی جانباخته شهرستان گنبد تاکنون اجساد 26 نفر به شهرستان منتقل و با برگزاری آیین های تشییع به خاک سپرده شدند و پنج نفر از حاجیان این شهرستان همچنان در زمره مفقودان هستند.
فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس در بخش دیگری از سخنان خود در شورای اداری این شهرستان که با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گلستان برگزار شد، با تشریح توانمندی های و مشکلات کشاورزی و دامپروری شهرستان، خواستار رفع مشکلات این حوزه شد.
امام جمعه شهرستان گنبد کاووس نیز در این جلسه با تشریح اهداف قیام امام حسین ع گفت: حضرت سیدالشهدا با هدف احیای امر به معروف و نهی از منکر و نیز مبارزه با ظلم و پلیدی، به جهاد در راه خدا پرداخت و راهی را برای همه زمان ها و مکان ها ترسیم کرد و نشان داد که برای رسیدن به سعادت و پیروزی نهایی، باید با ظلم مبارزه کرد.
حجت الاسلام و المسلیمن محمدحسین سبحانی نیز با اشاره توانمندی های بخش کشاورزی و دامی استان خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی صحیح، مدیریت مطلوب و استفاده از دانش و فناوری های روز در این بخش، گنبدکاووس می تواند به قطب تولید محصولات کشاورزی و دامی منطقه تبدیل شود.
شهرستان گنبدکاووس با 325 هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان و در فاصله حدود 100کیلومتری از گرگان به عنوان مرکز این استان واقع شده است.
1860

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.