مراسم اربعین ارتحال آیت الله خزعلی در مسجد قبا برگزار می شود

به گزارش روز دوشنبه ایرنا فرهنگی در اطلاعیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آمده است: ضمن تسلیت مجدد ارتحال جانسوز حضرت آیت الله خزعلی، از عموم مردم شریف و قدرشناس، دعوت می شود تا با حضور پرشور، معنوی و گستردۀ خویش در مراسم بزرگداشت و ترحیم این شاگرد مکتب اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، ضمن تسلی خاطر بازماندگان و بیت مکرم ایشان، از عمری خدمات خالصانه و زحمات صادقانه این عالم عامل و مجاهد و برجسته، تجلیل و تکریم کرده و برای علو درجات ایشان، به درگاه بی نیاز، دعا کنند.
این اطلاعیه می افزاید: مراسم اربعین ارتحال عالم متقی، مفسر و حافظ علمی و عملی قرآن و نهج البلاغه، مرحوم آیت الله حاج شیخ ابوالقاسم خزعلی رحمت الله علیه، عضو فقید مجلس خبرگان رهبری و دبیر کل بنیاد بین المللی غدیر، همراه با عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) عصر چهارشنبه ششم آبان از ساعت 16 الی 17:30 در مسجد قبا (واقع در خیابان شریعتی بالاتر از حسینیۀ ارشاد، خیابان قبا) برگزار می شود.
در این مراسم آیت الله روح الله قرهی موسس حوزه علمیه امام مهدی(عج) و از اساتید اخلاق تهران سخنرانی می کند.
به گزارش ایرنا، مرحوم آیت الله خزعلی از تدوین کنندگان قانون اساسی جمهوری اسلامی در مجلس خبرگان قانون اساسی و عضو سابق فقهای شورای نگهبان، عضو مجلس خبرگان رهبری در چهار دوره و رییس بنیاد بین المللی غدیر بود.
آن عالم مجاهد از نخستین امضاکنندگان بیانیه علما در اعلام مرجعیت حضرت امام خمینی (ره) پس از ارتحال آیت الله بروجردی بود و به دلیل مبارزات خود با رژیم ستمشاهی و همراهی با نهضت امام خمینی، سال های قبل از انقلاب را در تبعید و زندان های رژیم طاغوت گذراند.
آیت الله ابوالقاسم خزعلی، یار دیرین امام (ره) و رهبری، صبح چهارشنبه 25 شهریورماه امسال، دعوت حق را لبیک و به لقاءالله پیوست.
فراهنگ**1293 ** 1569

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.