مدیرکل اوقاف فارس:بانوان احیاگر دو فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه باشند

به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید عباس موسوی شامگاه دوشنبه در همایش ‘ رهروان زینبی’ ویژه بانوان در حرم مطهر سید علاالدین حسین(ع) در شیراز بیان کرد: زنان نقش مهمی و مسئولیت سنگینی در جامعه دارند لذا می توانند نقش ارزشمند و موثری در احیای دو فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر داشته باشند.
وی با بیان اینکه حضرت زینب(ع) حادثه عاشورا را به نسل های بعد منتقل و ماندگار کرد افزود: زنان جامعه اسلامی باید با الگو گیری از حضرت زینب(س) در زندگی اجتماعی و فردی و خانه های خود نقش آفرینی کنند و پیاده کننده دین اسلام در زندگی و اجتماع باشند.
موسوی اظهارداشت: پس از گذشت سال ها، شاهد ارادت و عشق روزافزون مردم به امام حسین(ع) هستیم که باید تلاش شود در کنار شور حسینی، شعور و درک مردم نیز از واقعه تاریخی عاشورا نیز بیشتر شود.
یک استاد حوزه و دانشگاه نیز هم گفت: امروز ارایه الگوی مناسب به جوانان و نوجوانان یک نیاز ضروری در جامعه می باشد و این درحالی است که دشمن برای ارایه الگوهای نامناسب و فرهنگ غربی به جامعه ما برنامه ریزی کرده است.
حجت الاسلام سید محمدحسین راجی افزود: زنان و بانوان با توجه به نقش کلیدی و محوری خود در جامعه و خانواده، یکی از مهمترین افسران جنگ نرم هستند که باید برای انجام هرچه بهتر وظیفه خود، همت کنند.
وی بیان کرد: پدران و مادران مسئولیت مهمی در خانواده دارند و تلاش کنند با کارهای مناسب الگوی مناسبی برای فرزندان خود باشند زیرا تربیت صحیح فرزندموجب هدایت مثبت و رستگاری جامعه می شود.
او اظهارداشت: اینک بیش از 300 شبکه ماهواره ای به صورت شبانه روز برای مردم ما فیلم هایی با هدف تغییر سبک زندگی اسلامی و شکستن قبح گناه و بی حیایی در جامعه اسلامی پخش می کنند که اگر زنان جامعه ما به فکر خود و فرزندانشان هستند بایدبا ماهواره جدی برخورد کنند.ک/2
3002/ 5054

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.