مخالفت مجلس با استخدام کارگزاران بیمه محصولات کشاورزی

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی بررسی گزارش کمیسیون اجتماعی درباره طرح استخدام کارگزاران بیمه محصولات کشاورزی که یک فوریت آن در جلسه علنی ۲۹ شهریور ماه امسال به تصویب رسیده بود، در دستور کار مجلس قرار گرفت.

پس از توضیحات سخنگوی کمیسیون اجتماعی درباره ضرورت تصویب این طرح و اعلام مخالفت نماینده دولت، غلامرضا مصباحی‌مقدم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در اخطاری با استناد به اصل ۷۵ قانون اساسی، به بار مالی این طرح اشاره کرد و رئیس مجلس نیز اخطار وی را وارد دانست، اما نمایندگان با ۷۵ رأی موافق، ۹۰ رأی مخالف و ۱۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۲ نماینده حاضر در صحن این اخطار را وارد ندانستند و به این ترتیب بررسی طرح با صحبت‌های مخالفان و موافقان ادامه یافت.

موافقان طرح به دلایلی همچون سابقه طولانی خدمت کارگزاران بیمه محصولات کشاورزی و رعایت تشریفات قانون مدیریت خدمات کشوری در طرح تهیه شده اشاره کردند و مخالفان نیز وجود بار مالی و مخالفت قطعی شورای نگهبان و ایجاد انتظار غیرواقعی در ذینفعان را از دلایل مخالفت خود اعلام کردند.

در نهایت کلیات طرح استخدام کارگزاران بیمه محصولات کشاورزی به رأی گذاشته شد که مجلس با ۱۱۸ رأی موافق، ۵۹ رأی مخالف و ۱۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۳ نماینده حاضر در صحن، با کلیات این طرح مخالفت کرد؛ بنابراین با توجه به لزوم بدست آوردن دو سوم آرای نمایندگان به دلیل خلاف برنامه بودن این طرح، طرح مربوطه رأی نیاورد و از دستور کار مجلس خارج شد.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.