مبارزه با استکبار رسالتی دینی و از اهداف انبیاء است

حجت الاسلام نورالله ولی نژاد، در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه بحث استعمارستیزی مهم‌ترین نکته مورد توجه در روز حماسه ۱۳ آبان است، گفت: قیام ۱۳ آبان توسط دانش آموزان به همگان نشان داد که همه گروه های مردمی از استکبار بیزار هستند.

وی افزود: روز ۱۳ آبان در تاریخ انقلاب اسلامی از جهات مختلف دارای اهمیت است. دانش آموزان، جوانان و نوجوانان در این روز همسو بودن در تاریخ اثبات کردند و به دنیای استکبار نشان دادند مردم ایران برای حفاظت از این نظام و کشور، بزرگ و کوچک و همچنین زن و مرد همیشه آماده اند.

وی ادامه داد: این روز، یک روز تاریخی در نظام جمهوری اسلامی است که از حوادث و اتفاقات عدیده و پر اهمیتی برخودار است. از جمله این رخ دادها، تبعید حضرت امام خمینی(ره) در ۱۳ آبان سال ۴۳ و کشتار جمعی از دانش‌آموزان و دانشجویان در ۱۳ آبان ۵۷، است.

حجت الاسلام ولی نژاد ادامه داد: در این روز دانش آموزان، انقلاب خونين اسلامی‌شان را تداوم بخشيدند و دشمنان اسلام را بيش از پيش به رسوايی و شكست كشاندند. چرا که اعتقاد داشتند نجات اسلام در پيروی كامل از امام (ره) است.

عضو شورای فرهنگ عمومی گلستان، تصریح کرد: سازمان‌های جهانی باید بدانند که در همه حال ملت ایران را باید به رسمیت بشناسند و به آنها احترام بگذارند و در غیر این صورت به آنها درس بزرگی خواهیم داد چرا که ما درس های خود را از مکتب امام حسین (ع) و شهداء آموخته ایم.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.