لایحه معافیت واردات مواد اولیه دارویی و شیرخشک از مالیات بر ارزش افزوده فوریتی شد

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، رسیدگی به یک فوریت لایحه معافیت واردات مواد اولیه دارویی، شیرخشک و تجهیزات پزشکی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده  در دستورکار نمایندگان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه نهم شهریور ماه) قرار داشت.

وکلای‌ملت پس از بررسی‌های لازم با بررسی یک فوریت لایحه معافیت واردات مواد اولیه دارویی، شیرخشک و تجهیزات پزشکی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده با 134 رأی موافق، 44 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 206 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

متن لایحه معافیت واردات مواد اولیه دارویی، شیرخشک و تجهیزات پزشکی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده  به شرح ذیل است:

ماده واحده- از سال 1401 مواد اولیه دارویی، مواد اولیه شیرخشک اطفال، مواد اولیه و قطعات ساخت و یدکی تجهیزات و ملزومات پزشکی و توان‌بخشی و تجهیزات پزشکی با دوام (دستگاه‌ها) که فاقد مشابه تولید داخل باشند، از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده در مبادی گمرکی معاف می‌باشند.

تبصره- در صورتی که موارد مذکور تولید مشابه داخلی داشته باشد، اگر واردات آن به دلیل کمبود داخل نسبت به نیاز بازار ضرورت داشت، واردات آنها با رعایت قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی – مصوب 1398-، مشمول مالیات بر ارزش افزوده با نرخ دو درصد (2%) در مبادی گمرکی است.

انتهای‌پیام/