قنبرزاده:صداوسیما بابت حق پخش تلویزیونی یک ریال هم پرداخت نکرد

منصور قنبرزاده روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در مورد دیدار نفت تهران مقابل پدیده مشهد در هفته دهم لیگ برتر اظهار کرد: پدیده تیم بسیار قدرتمند با بازیکنان و کادر فنی قوی است و کادر فنی ما نیز به این مساله اذعان دارد.
دیدار تیم های نفت تهران و پدیده فردا ( سه شنبه ) در مشهد برگزار می شود.
مدیر عامل باشگاه نفت تهران افزود: همه دیدارهای لیگ مشکل است و به جرات می توان گفت از 16 تیم فصل جاری، 13 تیم حرف برای گفتن دارند و همین مساله هم لیگ امسال را جذاب کرده است.
قنبرزاده ادامه داد: با توجه به پیروزی هفته گذشته مقابل راه آهن، بازیکنان مان روحیه خوبی دارند و امیدوارم با تلاش بازیکنان از مشهد با دست پر بازگردیم.
مدیر عامل باشگاه نفت تهران در پاسخ به این سئوال که آیا علی رضا منصوریان ( سرمربی تیم نفت تهران ) همچنان زیر چتر حمایتی وی و هیات مدیره باشگاه قرار دارد یا خیر گفت: منصوریان تمام زحمات خود را کشیده است و در موفقیت یک باشگاه، عوامل متعددی از جمله منابع انسانی و منابع مالی دخیل است. یکی دیگر از عوامل دخیل در موفقیت یک باشگاه فوتبال، اتفاقات موجود در فوتبال است که متاسفانه در فصل جاری، اسیر اتفاقات شدیم.
وی تاکید کرد: باید یاد بگیریم که وقتی یک باشگاه موفق می شود، تمام عوامل و ارکان در به وجود آمدن آن موفقیت دخیل هستند و نقش دارند و در زمانی هم که نتیجه گرفته نمی شود، همین مساله صادق است.
قنبرزاده ادامه داد: ما در موقعیتی هستیم که باید بیشتر کمک کنیم و دست کادر فنی را بگیریم. انصافاً کادر فنی تیم نفت علاوه بر اینکه کادر مجربی است، یک کادر بسیار سالم در فوتبال ایران است.
مدیر عامل باشگاه نفت تهران در پاسخ به این سئوال که آیا مطالبات بازیکنان و کادر فنی پرداخت شده است یا خیر اظهار کرد: خوشبختانه حدود 20 روز پیش موفق شدیم مطالبات سال گذشته بازیکنان را پرداخت کنیم و تنها تعدادی از بازیکنانی که از نفت جدا شدند، از باشگاه طلب دارند که به تدریج پرداخت می شود.
قنبرزاده افزود: از مطالبات فصل جاری نیز، یک مقدار پرداخت شده اما ما از برنامه زمان بندی شده برای پرداخت مطالبات فصل جاری بازیکنان عقب هستیم و من به عنوان مدیرعامل باشگاه نفت تهران موظف هستم تمام تلاش خود را برای پرداخت به موقع مطالبات بازیکنان و کادر فنی انجام دهم.
وی با بیان اینکه بازیکنان طلب دارند و مطالبات شان نیز بحق است افزود: واقعیت این است که نه تنها نفت تهران بلکه چرخه اقتصادی تمامی باشگاه های لیگ برتر با مشکل مواجه شده است و امروز چرخه اقتصادی تمام باشگاه ها لنگ می زند.
مدیر عامل باشگاه نفت تهران در مورد میزان طلب این باشگاه از سازمان لیگ گفت: سازمان لیگ با برخی شرکت های تبلیغات محیطی، قراردادهایی را ابتدای فصل انعقاد کرده که متاسفانه با مشکل مواجه شده است و نتوانستند مطالبات خود را از شرکت های طرف قرارداد به صورت کامل دریافت کنند.
وی ادامه داد: بخشی از مطالبات باشگاه ها از سازمان لیگ هنوز پرداخت نشده است از این رو باشگاه ها با مشکل مواجه شده اند. البته سازمان لیگ تمام تلاش خود را در این زمینه انجام می دهد. مسئولان سازمان لیگ تلاش می کنند که این مطالبات را بگیرند.
قنبرزاده خاطرنشان کرد : یکی از مسائلی که امروز به باشگاه ها ضربه زده، همین مطالبات باشگاه ها از سازمان لیگ است.
وی همچنین در مورد حق پخش تلویزیونی و تعهدات صدا و سیما در این زمینه گفت: ای کاش موضوع حق پخش تلویزیونی را یک سره می کردند و می گفتند باشگاه ها روی آن حساب نکنند.
مدیر عامل باشگاه نفت تهران یادآور شد: طبق قراردادی که سال گذشته سازمان لیگ با صدا و سیما منعقد کرد، قرار بود 25 تا 26 میلیارد تومان پرداخت شود اما این پرداخت صورت نگرفت در حالی که باشگاه ها روی این مبلغ حساب کردند. اگر از همان ابتدا می گفتند روی این مبلغ حساب نکنید، باشگاه های لیگ برتر طور دیگری برنامه ریزی می کردند.
به گفته قنبرزاده، رقم حق پخش تلویزیونی، حدود 30 تا 31 درصد منابع مالی تیم های لیگ برتری را – به ویژه تیم هایی که قراردادهای آنچنانی ندارد – تامین می کند اما نه تنها رقم قرارداد سال گذشته پرداخت نشده، بلکه بابت حق پخش امسال نیز حتی یک ریال به سازمان لیگ پرداخت نشده است.
ورزشی(4)**9140**1581

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.