قرائتی: معلمان نقش موثری در مقابله با تهاجم فرهنگی دارند

حجت الاسلام والمسلمین محسن قرائتی روز چهارشنبه در اجلاس نماز و تربیت در حسینیه امام خمینی (ره) همدان با بیان اینکه تهاجم فرهنگی از طریق ماهواره بسیار زیاد شده است افزود: معلمان با افزایش مطالعه می توانند راهکارهای مقابله با تهاجم فرهنگی را فرا گرفته و به دانش آموزان منتقل کنند.
وی با بیان اینکه با نرمش و خشوع می توان جوانان را به سمت نماز هدایت کرد، گفت: شمارش نعمت های خداوند از راهکارهای مهم برای دعوت نسل جوان به نماز است.
حجت الاسلام قرائتی افزود: به پرسشهای کودکان و نوجوانان در مورد نماز باید به درستی پاسخ داد تا آنها به راحتی به سوی نماز خواندن جذب شوند.
وی با بیان اینکه انسان با خدا، همیشه امیدوار است ادامه داد: نماز یک کارخانه آدم سازی است و همه کمالات از جمله نظم، عدالت، حضور در صحنه، انتخابات، آزادی، استقلال ، همسرداری، معاد، توحید و توجه به ارزش ها از جمله این کمالات است.
وی از معلمان خواست کتاب شیوه دعوت به نماز را مطالعه کنند و آن را به دانش آموزان انتقال دهند چرا که اگر دانش آموزان نمازخوان تربیت نشوند بری قیامت معلمان در آخرت چیزی ذخیره نمی شود.
حجت الاسلام قرائتی با تاکید بر اینکه نماز خواندن مدیران در مدرسه از اهمیت زیادی برخوردار است گفت: مدیر و معلم خودشان باید اهل عمل باشند تا دانش آموزان از آنها الگو برداری کنند.
وی ادامه داد: مسئولان برای ترویج نماز تلاش کنند چرا که امام حسین (ع) برای نماز به شهادت رسید.
حجت الاسلام قرائتی گفت و گوی چهره به چهره با دانش آموزان را از راهکارهای مهم برای ترویج نماز در مدارس عنوان کرد.

*آموزش و پرورش بیمار است
رئیس ستاد اقامه نماز با بیان اینکه آموزش و پرورش و دانشگاهها بیمار هستند گفت: اکنون دیپلم ها و لیسانس ها هنر و مهارت کافی ندارد و این مشکل از آموزش و پرورش و دانشگاه ها است.
حجت الاسلام قرائتی افزود: این مشکلات در طرح تحول آموزش و پرورش آمده اما ما طرح تحول نمی خواهیم بلکه باید کسی باشد تا این طرح را به خوبی اجرایی کند.
وی خواستار نظارت بیشتر بر کتاب های درسی شد و افزود: بیشتر کتاب ها برای زندگی و آینده دانش آموزان موثر نیست.
وی در ادامه با بیان اینکه تعطیلی در کشور بسیار زیاد است گفت: حوزه علمیه همدان به دلیل آب و هوای خوب نباید در فصل تابستان تعطیل باشد تا طلبه ها بیشتر به مطالعه بپردازند.
حجت الاسلام قرائتی خطاب به فرهنگیان گفت: دانش آموزان را شجاع تربیت کنید و به آنها اجازه انتقاد دهید تا با کسب هنر و مهارت در زندگی و ازدواج موفق باشند.
وی به فرهنگیان استان همدان گفت: به شکرانه آب و هوای خوب و معتدل باید زمان مطالعه را بیشتر کنید و سطح علمی خود را ارتقا دهید.
*نهضت سواد آموزی نیازمند حمایت مدیران و معلمان
حجت الاسلام قرائتی با بیان اینکه نهضت سواد آموزی نیازمند حمایت مدیران و فرهنگیان است گفت: قرار بود در هر مدرسه یک کلاس نهضت تشکیل شود که عملی نشده که در این زمینه باید تلاش بیشتری انجام شود.
وی ادامه داد: وزیر آموزش و پرورش بر این کار تاکید داشت و مدیران و معلمان باید با همه امکانات دستور وزیر آموزش و پرورش را عملی کنند.
وی درصد باسوادی همدان را بیش از 90 درصد عنوان کرد و گفت: برای باسواد کردن بقیه باید تلاش جدی تری صورت گیرد.
اجلاس نماز و تربیت با حضور یک هزار و 200 مدیر و معلم استان همدان برگزار شد.
حجت الاسلام قرائتی در سفر یک روزه خود به همدان عصر امروز در اجلاس نماز با حضور مسئولان استان شرکت می کند.
2087/6993 /1596

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.