قانونمداری و بیطرفی در انتخابات مهمترین تکلیف مجریان انتخاباتی است

شکرالله حسن بیگی روز دوشنبه در نشست مشورتی بخشداران استان مرکزی در شهرستان زرندیه افزود: وزارت کشور به عنوان برنامه های انتخابات، مسئولیت خطیری برعهده دارد و مجریان و دست اندرکاران انتخابات عمل به قانون و حراست در عمل را در تمامی امور خود در اولویت بدانند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار استان مرکزی اظهار کرد: انتخاباتی که در آن امنیت ملی تقویت نشود، هیچ سودی برای کشور به دنبال ندارد و دغدغه وزارت کشور نیز، تقویت امنیت ملی است.
حسن بیگی افزود: اصلی ترین موضوع در انتخابات ایجاد و برقراری امنیت است و بخشداران درحیطه کار خود مسئول برقراری امنیت در بخش ها هستند.
وی گفت: بخشداران در انجام این وظیفه خطیر در خط مقدم مسئولیت هستند و کار از رده های پایین در بخش ها باید با جدیت آغاز شود تا به رده های بالا برسد.
معاون سیاسی و امنیتی استانداری مرکزی گفت: اگر همه ما به وظایفی که برعهده داریم به چشم امانت نگاه کنیم، تکلیف سنگینی را که به عهده گرفته ایم ، به مراتب آسان تر و بدون دغدغه به انجام می رسد.
حسن بیگی افزود: سوء استفاده کردن از امانتی که به ما واگذار شده، خیانت است و نباید اجازه داد این مساله در هیچ سطح و به هیچ شکلی اتفاق بیفتد.
وی عنوان کرد: دولت یازدهم هیچ کوتاهی و سهل انگاری در خدمت رسانی به مردم را نمی پذیرد.
رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی اظهار کرد: اولویت کاری همه فرمانداران و بخشداران فرصت باقی تا زمان رای گیری جدیت در قانون و عمل به آن است.
حسن بیگی گفت: ارکان انتخابات هیات اجرایی ، هیات نظارت و و بازرسی و مردم هستند و همه باید به بهترین شکل به تکالیف خود در قبال انتخابات عمل کنند.
وی افزود:همه مسئولان باید با اتحاد و همدلی مردم را به حضور با شکوه و دشمن شکن هدایت و راهنمایی کنند و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات امسال بخش مهمی از پیام مقام معظم رهبری در مقوله دولت، ملت ،همدلی و همزبانی را محقق کنند.
فرماندار زرندیه در این نشست گفت: یکی از وظایف اصلی بخشداران، تبیین سیاست دولت در قسمت های مختلف است و بخشداران اولین لایه های دولت در ارتباط مستقیم با شهروندان هستند و این گونه نشست ها با همکاری معاونت های مختلف استانداری اثر بخش است..
محمد کردی افزود: شهرستان زرندیه به دلیل وسعت، دومین شهرستان استان و از نظر جمیعت ششمین شهرستان است افزود و در سرشماری سال 95 این منطقه به علت مهاجر پذیر بودن رشد جمیعت بالایی را در آمارها نشان می دهد.
وی افزود: 200 دانش آموز ابتدایی این شهرستان از 14 استان ثبت نام کرده اند که این امر ترویج فرهنگ، آداب و رسوم مختلف در این شهرستان را به دنبال داشته است.
کردی گفت: زرندیه از نظر توسعه صنعتی و کشاورزی دررتبه بسیار خوبی قرار دارد به طوریکه در بخش کشاورزی 13 هزار و 500 هکتار زیر کشت پسته، در برداشت پسته ارگانیک رتبه یک کشوری و در بخش صنعت نیز کارخانه سیمان این شهرستان بزرگترین کارخانه سیمان استان است.
شهرستان زرندیه با جمیعت 57 هزار و153 نفر به مرکزیت شهر مامونیه در70 کیلومتری تهران ، 30 کیلومتری ساوه و20 کیلومتری شهر جدید پرند واقع شده است.
هفتم اسفندماه سال جاری دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری برگزار می شود.ک/2
6991/6013/

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.