قابلیت تبدیل روستاهای اکبریه و رحیم آباد بیرجند به گنجینه

حسن رمضانی روز چهارشنبه در چهارمین نشست کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی افزود: باغ و عمارت رحیم آباد در داخل روستا قرار دارد که از بناهای دوره قاجار است که این روستا قابلیت تبدیل به موزه را دارد.
وی همچنین به سفر دو کارشناس سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی( یونسکو) سازمان ملل متحد از اتحادیه جهانی حفاظت از طبیعت (IUCN) برای بازدید میدانی و با هدف ثبت جهانی کویر لوت به بیابان دهسلم شهرستان نهبندان خبر داد.
وی ادامه داد: در این بازدید نتایج بررسی و ارزیابی رضایت بخش اعلام شد و برای ثبت جهانی کویر لوت در اجلاس سال 2016 یونسکو قول مساعد داده شد.
رمضانی در ادامه برنامه ریزی برای ورود تورهای رالی بین المللی به کویر دهسلم و کویر نوردان حرفه ای به استان، راه اندازی نخستین اقامتگاه های بوم گردی در طبس، مرمت ارگ تاریخی طبس و مرمت سر در ورودی باغ اکبریه را از جمله فعالیت های امسال ذکر کرد.
این مسئول اضافه کرد: همچنین در این مدت مرمت بخشی از باغ اکبریه به عنوان مرکز اسناد و کتابخانه، راه اندازی خانه صنایع دستی در روستای دهسلم و شهر فردوس، بهره برداری از دو پروژه گردشگری در فردوس و قاین، و … انجام شد.
وی به حضور هارتموت نیمن نویسنده کتاب دایره المعارف گردشگری ایران به همراه تور لیدر آلمانی در استان اشاره کرد و یادآور شد: این نویسنده برای برگزاری تورهای آلمانی در استان و معرفی کامل استان در کتاب خود قول مساعد داد.
رمضانی یادآور شد: در سفر ابراهیم بای سلامی، نماینده ویژه رئیس جمهوری در شورای عالی میراث فرهنگی گردشگری و مدیر عامل شرکت هلدینگ رفاه و گردشگری تامین اجتماعی به استان مقرر شد هتل کویر بیرجند که 22 سال از زمان اجرای عملیات آن می گذرد جزو نخستین پروژه استانها قرار گیرد و ظرف مدت دو سال تکمیل شود.
رمضانی ادامه داد: در سفر اسدالله درویش امیری، معاون مجلس، حقوقی و استانها سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به استان ارگ کلاه فرنگی به میراث فرهنگی واگذار که مرمت آن آغاز شد.
در این جلسه مرحله اول تارنمای دو زبانه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به نشانی www.skchto.ir رونمایی شد.ک 2
2047/7557

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.