فهرست اقلامی که مردم می‌توانند به ستاد اربعین اهدا کنند

به گزارش خبرنگار مهر، عزیزالله زارعی پیش از ظهر امروز دوشنبه در ستاد اربعین شهرستان اهواز گفت: مسئولیت خدمات‌رسانی در مرز چذابه با فرمانداری شهرستان اهواز و عمده موضوعات ما بحث امکانات تغذیه‌ای و اسکانی زائران امام حسین (ع) است.

وی افزود: ۱۲ بیلبورد و بیش از ۵۰۰ مترمربع در شهر اهواز به‌منظور خدمات‌رسانی و معرفی شماره‌حساب و تلفن برای اطلاع‌رسانی شرایط اعزام به عتبات در نظر گرفته شده است و ۵۱ مسجد محوری و شاخص را در هشت منطقه اهواز مشخص کرده و با نمایندگان آنها جلسه گذاشتیم که هرگونه کمک غیر نقدی را پس از دریافت، تحویل بدهند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان عنوان كرد: صداوسیمای مركز خوزستان در جلسه قبل حاضر نبود و با توجه به اینکه در سایر استان‌ها فعالیت‌های مرتبط با اربعین حسینی هم شروع‌شده انتظار داریم نقش ارزنده‌ای را در راستای اطلاع‌رسانی خدمات ارائه‌شده به زائران حسینی داشته باشند. شهرداران هم باید تأکید کنند که روابط عمومی‌ها همکاری لازم را در راستای نصب بنر، بیلبورد و تمامی اطلاع‌رسانی‌ها داشته باشند.

زارعی بیان كرد: یکی دیگر از کارهای انجام شده، چاپ ۳۰ هزار بروشور و کارت ویزیت برای اطلاع‌رسانی و اعلام شماره‌حساب‌ها و جمع‌آوری کمک‌های غیر نقدی به مساجد است.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان خوزستان عنوان کرد: همچنین چاپ پوستر با تیراژ ۵۰ هزار نسخه‌ای را هم داریم و اسامی نمایندگان جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی را در قالب اعلام شماره تلفن اطلاع‌رسانی کرده‌ایم.

زارعی بیان کرد: در کل حدود ۱۲ قلم از جمله حبوبات، شکر، قند، شوینده، گوشت، پودرهای لباسشویی، آرد، مواد بهداشتی و غذایی نیاز داریم. همچنین ۶۰ هزار پتو، مقداری موكت و فرش، کانتینر سیار، منبع آب آشامیدنی و شستشو، موتور برق، سجاده و مهر نماز، لامپ کم‌مصرف و کپسول آتش‌نشانی را برای غرفه‌های پذیرایی نیاز داریم.

همچنین معاون اطلاعات و اخبار صداوسیمای مرکز خوزستان عنوان كرد: در بخش اطلاع‌رسانی سال گذشته ۱۸ اس. ان. جی در عراق پیش بینی شده که این دستگاه چندین میلیارد تومان هزینه دارد و امسال هرکدام به ۲۴ مورد ارتقا پیدا کرده است. در همین راستا ۱۵۰ خبرنگار خارجی و ۱۵۰ خبرنگار در عراق و ۲۰۰ خبرنگار هم از ایران این حماسه میلیونی حسینی را پوشش می‌دهند.

ایرج مزارعی افزود: رادیوی صدای زائر در این ایام راه‌اندازی شده كه از ۱۰ روز قبل تا پنج روز بعد از اربعین مراسم را پوشش می‌دهد و روزانه ۶ ساعت پخش زنده با تكرار برنامه دارد و برنامه خوزستان و کل کشور را پوشش می‌دهد. چهار بخش خبری اصلی ۸، ۱۴، ۲۱ و ۲۴ و هشت بخش خبری میانی فرعی هم دارد. این کار رادیو كار خیلی بزرگی است كه پارسال هم وجود داشت ولی با این انسجام نبود.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.