فرهنگ سازی مهمترین عامل در کاهش تصادفهای رانندگی است

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالقاسم سیف الهی عصر امروز در کمیسیون ایمنی و سوانح رانندگی در استان کرمان اظهارداشت: وقوع تصادفهای رانندگی به دلیل سه عامل جاده، خطای انسانی و خودرو انجام می شود که باید سهم هر یک بررسی و اقدامات لازم برای کاهش تصادفات رانندگی انجام شود.

وی تصریح کرد: یکی از دلایل عمده تصادفها در جاده های سرعت بالا و عدم رعایت قوانین رانندگی و در نهایت واژگونی خودروها است که به نظر می رسد در این بخش می توان با فرهنگ سازی و آگاهی بخشی به جامعه از میران مشکلات کم کرد.

سیف الهی ادامه داد: طبق آمار موجود مهمترین عامل تصادف نیز سرعت غیر مجاز است به همین دلیل از رسانه های و مراکز آموزشی می خواهیم فرهنگ لازم در خصوص رعایت مقررات رانندگی در جامعه نهادینه کنند.

معاون استاندار کرمان ادامه داد: از سوی دیگر باید به فکر رفع نقاط حادثه خیز در جاده ها باشیم.

وی همچنین به کنترل جاده ها با نصب دوربین های کنترلی سرعت اشاره کرد و افزود: نظارت بر جاده های می تواند از میزان تخلفات بکاهد.

وی با اشاره به هزینه هایی که شرکتهای بیمه برای تصادفها می پردازند گفت: اگر این شرکتها ۱۰ درصد این هزینه ها را قبل از بروز حادثه برای فرهنگ سازی انجام دهند بسیاری از مشکلات حل می شود.

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.