فرمانده نیروی هوایی ارتش پاکستان با سرلشکر موسوی دیدار کرد

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر موسوی در دیدار ژنرال ظهیر احمد بابر سدهو، فرمانده نیروی هوایی ارتش پاکستان و هیئت همراه، ضمن اظهار تأسف و عرض تسلیت حادثه سیل اخیر پاکستان و درگذشت تعدادی از مردم این کشور در این حادثه، گفت: احساس ما نسبت به ملت پاکستان، فراتر از همسایگی و همجواری است و یک احساس صمیمانه برادری است که ریشه‌های تاریخی  و فرهنگی خیلی عمیقی دارد.

فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: امروز هم خوشبختانه هیئت اعزامی نیروی هوایی ارتش پاکستان نشست بسیار خوبی را با فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران داشتند و مواردی که مطرح شده است و موارد مورد علاقه طرفین از قبیل بازدیدها و مراودات علمی و فناوری، تبادلات آموزشی و رزمایش‌ها که ما می‌توانیم بیش از این توسعه دهیم امیدواریم هرچه زودتر تحقق یابد. الآن در حوزه دریایی این رزمایش‌های مشترک وجود دارد که در حوزه هوایی نیز ما می‌توانیم این رزمایش‌های مشترک را داشته باشیم.

سرلشکر موسوی در ادامه تأکید کرد: از همان زمانی که نیروی هوایی در صحنه نبردها وارد شده، تأثیری تعیین کننده در جنگ و بازدارندگی داشته و در دوران اخیر نیز تأثیر نیروی هوایی و هوافضا در صحنه نبردها بسیار فزاینده‌تر و بیشتر شده است به‌ویژه در حوزه پهپادی.

وی تصریح کرد: نظام سلطه تمایل ندارد کشورهایی مثل ما مستقل باشند و پیشرفت کنند و با انواع ترفندها سعی می‌کنند ما را به خود وابسته نگه‌دارند از جمله بیش از چهار دهه است که تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی را علیه ملت ایران اعمال کرده‌اند اما این تحریم‌ها که می‌توانست برای هر کشوری تهدیدی جدی و نابودکننده داشته باشد، برای ما به فرصت شکوفایی تبدیل شد و در حوزه‌های مختلف جنگ‌های نوپدید و عرصه‌های نوظهور و شالوده‌شکن از جمله هوافضا و پهپاد ما به توانمندی‌های بسیار خوبی دست یافتیم به‌طوری که در همین هفته گذشته ارتش جمهوری اسلامی ایران بزرگ‌ترین رزمایش پهپادی خود را با اقتدار در پهنه گسترده کشورمان و آب‌های نیلگون خلیج فارس، دریای عمان و اقیانوس هند برگزار کرد.

ژنرال ظهیر احمد بابر سدهو، فرمانده نیروی هوایی ارتش پاکستان نیز در این دیدار ضمن تشکر از میزبانی شایسته ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: همان‌گونه که فرمودید احساسی که بین دو ملت ایران و پاکستان وجود دارد، احساس برادرانه است و ریشه در تاریخ دارد. ممکن است که دولت‌مردان و سیاست‌مداران به‌دلیل شرایط سیاسی و ژئوپولیتیکی اتخاذ تصمیم‌های متفاوتی را داشته باشند اما آنچه مهم است این‌‌که مردمان دو کشور حس خیلی نزدیکی به یکدیگر دارند. ما در شرایط فعلی که شاهد نبردهای پیچیده و نوپدید هستیم نیاز داریم که نیروهای مسلح دو کشور به‌ویژه نیروی هوایی ارتش ایران و پاکستان به هم نزدیکتر شوند و ما این آمادگی را داریم که در حوزه تبادل دانشجوی نظامی و در سایر حوزه‌های علمی و فناوری سطح تبادلات را ارتقاء دهیم.

وی تصریح کرد: همان‌گونه که اشاره فرمودید، جمهوری اسلامی ایران در سال‌های اخیر در حوزه هوافضا، بومی‌سازی هواپیماها و به‌ویژه حوزه پهپادی پیشرفت‌های بسیار خوبی داشته است و ما تمایل داریم در این حوزه با نیروهای مسلح ایران تبادل، همکاری و هم‌افزایی داشته باشیم و از شما یاد بگیریم.

در ادامه کِرِست یادبود این دیدار بین فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی ایران و فرمانده نیروی هوایی ارتش پاکستان تبادل شد.

انتهای پیام/+