فرمانده حرکت النجبا: هدف آمریکا نابودی زیرساخت های عراق است

به گزارش ایرنا، “اکرم الکعبی» دبیرکل گروه مقاومت اسلامی “حرکت النجبا» در اظهاراتی که در فضای رسانه ای منتشر شده، گفته است، امریکایی ها تلاش می کنند عراق را در بی نظمی و هرج و مرج نگهدارند تا از طریق آن زیرساخت های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور را نابود کنند.
وی گفت، آمریکایی ها درصدد هدف گرفتن بافت اجتماعی عراق هستند و با هرج و مرج می خواهند این کشور را به اقلیم های مختلف و متخاصم تبدیل کنند.
الکعبی با اشاره به عملیات پیاده کردن نیرو (هلی برن) آمریکایی ها در الحویجه در جنوب غرب کرکوک تصریح کرد، آنها به بهانه آزادی برخی اسرا تلاش بی نتیجه ای کردند که هدف آن حفظ آبروی دولت آمریکا بوده که در عراق شکست خورده است.
دبیرکل النجبا، با بیان اینکه امریکایی ها درحال مکیدن خون عراقی در حوزه های اقتصادی و معنوی هستند، افزود: عملکرد گذشته و حال آمریکایی ها نشان می دهد که آنها می خواهند سیطره خود را با حفظ تروریست ها بر عراق حفظ کنند.
الکعبی، از وجود طرح های زیادی در واشنگتن علیه عراق سخن گفت و افزود ، دولت عراق قادر به مقابله با طرح های امریکایی ها و حفظ وحدت عراق، نخواهد بود مگر آنکه با تصمیمات شجاعانه در مقابل آمریکا بایستد.
عملیات پیاده کردن نیرو از سوی ارتش آمریکا در الحویجه که واشنگتن مدعی است 69 اسیر عراقی را در این عملیات آزاد کرده و یک سرباز آمریکایی هم کشته شده، با واکنش تند عراقی ها روبه رو شده است.
آمریکایی ها در حالی مدعی شده اند که انجام این عملیات را از قبل به دولت عراق اطلاع داده اند که وزارت دفاع این کشور رسما اعلام کرده است آمریکایی ها برای این عملیات هیچ اطلاعی نداده اند و آنان از طریق رسانه ها مطلع شده اند.
این عملیات که با مشارکت کردهای عراقی انجام شده، از سوی بسیاری از کارشناسان و ناظران اوضاع عراق، به معنای نقض حاکمیت و استقلال عراق تعبیر شده است.
خاورم*4*1770*1613

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.