فرمانده انتظامی گلستان: توجه به حقوق شهروندی مهمترین مؤلفه پلیس جامعه محور است

به گزارش دوشنبه ایرنا از پلیس گلستان سردار سیدمحمود میرفیضی در جلسه ارتباط مستقیم مردم با فرماندهان و مسئولان انتظامی استان گلستان در مسجد صاحب الزمان (عج) گرگان، مردم داری و مردم محوری را دو اصل بسیار مهم عنوان و خاطرنشان کرد: برای رسیدن به این دو اصل مهم باید اعتمادسازی، صداقت، امانت داری و نظم و انضباط سرلوحه ماموریت پلیس قرار گیرد.
وی خدمت به مردم و برقراری نظم و امنیت و آرامش در جامعه را فلسفه وجودی پلیس عنوان و تصریح کرد: ایجاد امنیت و آرامش جز با تعامل و همکاری مردم و سایر سازمان ها و نهادها امکان پذیر نخواهد بود.
فرمانده انتظامی گلستان تعامل پلیس با مردم را امری ضروری و انکارناپذیر دانست و گفت: این تعامل باید هدفمند و سازنده و در مسیر ارائه خدمت شایسته به مردم و تامین آسایش و آرامش آنان باشد.
سردار میرفیضی مشارکت مردم با پلیس را ضامن استقرار امنیت پایدار در جامعه و ارتقاء آرامش و آسایش شهروندان دانست و بیان کرد: مولفه اصلی ایجاد امنیت در جامعه توجه به حقوق شهروندی است.
سردار میرفیضی تاکید کرد: رمز موفقیت پلیس در ماموریت ها، رضایتمندی مردم است لذا باید در تمامی ماموریت ها به حقوق شهروندی توجه کامل شود.
وی در ادامه گفت: با ارائه خدمات بی منت و خالصانه می توان اعتماد عمومی را جلب و زمینه های همکاری مردم را در اجرای طرح های مشارکتی فراهم ساخت.
فرمانده انتظامی گلستان اضافه کرد: رسیدگی به مسائل و مشکلات انتظامی مردم خود زمینه ساز مشارکت های مردمی در تحقق امنیت اجتماعی است.
سردار میرفیضی احترام متقابل پلیس با مردم و مردم با پلیس را نشان از نهادینه کردن فرهنگ خودکنترلی و لزوم توجه به اصل قانونمندی دانست و اظهار کرد: ترویج فرهنگ خودکنترلی و این که هر کس می تواند پلیس خود باشد نقش بسزایی در ارتقاء امنیت جامعه و در نهایت کنترل جرایم در جامعه خواهد داشت.
جلسه ارتباط مستقیم مردم با فرماندهان و مسئولان انتظامی گلستان از سوی دفتر نظارت همگانی 197 فرماندهی انتظامی استان در مسجد صاحب الزمان (عج) کوی ملل شهر گرگان برگزار شد.
3014/6159

انتهای پیام /*

This entry passed through the Full-Text RSS service – if this is your content and you’re reading it on someone else’s site, please read the FAQ at fivefilters.org/content-only/faq.php#publishers.